ԳԿՄԿ-ում անցկացվեց ասպիրանտների և հայցորդների մասնագիտական անգլերենի քննությունը
Ս․թ․ հունիսի 9-10-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում (ԳԿՄԿ) հաջողությամբ կազմակերպվեց ԳԱԱ բոլոր գիտական կազմակերպությունների ասպիրանտների և հայցորդների մասնագիտական անգլերենի քննությունը։ Քննող հանձնաժողովի կազմը ԳԿՄԿ Օտար լեզուների ամբիոնից էր՝ ամբիոնի վարիչ, բ․գ․թ․, դոցենտ Գոհար Գրիգորյանի նախագահությամբ։
Քննվողների թիվը տարեցտարի էականորեն աճում է (այս տարի՝ 72), ինչը խոսում է ԳԿՄԿ-ի քննող հանձնաժողովի նկատմամբ դրսևորված աճող հանրային վստահության մասին։ Երկօրյա ծանրաբեռնված աշխատանքի ընթացքում արհեստավարժ հանձնաժողովականները դրսևորեցին մասնագիտական բարձր որակներ և անաչառություն՝ միտված լինելով վեր հանելու քննվողների՝ մասնագիտական անգլերենին տիրապետելու մակարդակի իրական պատկերը։

В МНОЦ прошел экзамен по профессиональному английскому языку для аспирантов и соискателей
9–10 июня текущего года в Международном научно-образовательном центре НАН РА (МНОЦ) успешно прошел экзамен по профессиональному английскому языку для аспирантов и соискателей всех научных организаций НАН. Экзаменационная комиссия была сформирована из преподавателей кафедры иностранных языков МНОЦ под председательством заведующей кафедрой, к.филол.н., доцента Гоар Григорян.
Число экзаменуемых существенно растет из года в год (в этом году — 72), что свидетельствует о растущем общественном доверии к экзаменационной комиссии МНОЦ. В ходе двухдневной интенсивной работы члены профессиональной комиссии продемонстрировали высокие профессиональные качества и беспристрастность, стремясь выявить реальную картину уровня владения экзаменуемыми профессиональным английским языком.