ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի ՈւԽ-ն ունի նոր նախագահ
Հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում դեկան Ատոմ Մխիթարյանի և հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ հանդիպում ԳԿՄԿ տարբեր ամբիոնների 1-2րդ կուրսերի ավագների, ինչպես նաև ուսանողական խորհրդի և ուսանողական գիտական ընկերության ներկայացուցիչների հետ:
Ա. Մխիթարյանը ողջունելով ներկաներին՝ ներկայացրեց հանդիպման օրակարգը, որի շրջանակներում նախատեսված էր ուսանողական խորհրդի նոր նախագահի ընտրություն, ուսանողների կարիքների վերհանում և համապատասխան լուծումների մշակում:
Հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի մասնագետ Վիկտորյա Սարջանյանը խոսեց ՈՒԳԸ և ՈՒԽ-ի հետ ակտիվ համագործակցության կարևորության մասին, իսկ ՈւԳԸ նախագահ Հռիփսիմե Խաչատրյանը ուսանողներին ներկայացրեց իրենց գիտական գործունեությունը:
Ըստ օրակարգի հաջորդիվ կազմակերպվեց ՈՒԽ նոր նախագահի ընտրություն: Առաջադրված ուսանողներից միաձայն ընտրվեց արևելագիտության ֆակուլտետի 2-րդ կուրսի ուսանող Լիանա Գյուրջյանը, ով շնորհակալություն հայտնեց ներկաներին վստահության համար և խոստացավ անել հնարավոր ամեն բան ՈւԽ աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպման համար:
ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանն ու հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի մասնագետ Վիկտորյա Սարջանյանը շնորհավորեցին ՈՒԽ նորընտիր նախագահին և մաղթեցին հաջողություններ հետագա գործունեության ընթացքում:

The Student Council of the International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of Armenia has a new president
October 9, 2024
On October 4, at the International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of Armenia, a meeting was held with the 1st and 2nd-year course leaders from various departments, as well as representatives of the Student Council and the Student Scientific Society. The meeting was held by Dean Atom Mkhitaryan and the Public Relations and Career Department.
A.Mkhitaryan delivered his welcoming remarks and presented the agenda, which included the election of the new president of the Student Council, assessments of student needs, and development of appropriate solutions.
Public Relations and Career Department specialist Victoria Sarjanyan, highlighted the importance of active cooperation with the Student Scientific Society and the Student Council. Hripsime Khachatryan, president of the SSS, outlined the scientific activities of the organization.
According to the agenda, the election of the new president of the Student Council took place. Liana Gyurjyan, a 2nd-year student of the Faculty of Oriental Studies, was elected by unanimous decision. She expressed her gratitude to the attendees for their trust and promised to do her best to effectively organize the Student Council's work.
Atom Mkhitaryan and Victoria Sarjanyan congratulated the newly elected president of the Student Council and wished her success in her future endeavors.