Ամփոփվեց «Ընտրի՛ր իմ կրթական ծրագիրը» խորագրով տեսանյութերի մրցույթը
Ս․թ․ հուլիսի 7-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում (ԳԿՄԿ) ամփոփվեց «Ընտրի՛ր իմ կրթական ծրագիրը» խորագրով տեսանյութերի ներքին մրցույթը, որ նախաձեռնել և կազմակերպել էր ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժինը։ Մրցույթի պայմանների մեջ պահանջված է եղել ներկայացնել մինչև մեկրոպեանոց տեսանյութ ուսումնառվող կրթական ծրագրի մասին՝ թիմային կամ անհատական հայտի ձևաչափով։
Ամփոփիչ միջոցառմանը ներկա էին մրցույթի մասնակից ուսանողները՝ իրենց ամբիոնների վարիչների հետ, ԳԿՄԿ վարչական կազմի որոշ ներկայացուցիչներ, դասախոսներ։ Մինչ պարգևատրմանն անցնելը ներկաները նախ դիտեցին բոլոր հայտերի տեսանյութերը։
Հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Հեղինե Մելքոնյանը ներկայացրեց մրցույթի կազմակերպման նպատակը և պատասխանեց ներկաների՝ մրցույթի կազմակերպման ընթացակարգին վերաբերող հարցերին։ Նա նշեց, որ նախաձեռնության նպատակը եղել է Կենտրոնի կրթական ծրագրերի մասին ուսանողների գնահատականի վերհանումը և հանրությանը հենց այդ տեսանկյունը ներկայացնելը՝ վստահություն հայտնելով, որ դա կարող է օգտակար լինել հատկապես դիմորդների համար։ Հ․Մելքոնյանը շնորհավորեց և շնորհակալություն հայտնեց մրցույթի բոլոր մասնակիցներին՝ նշելով, որ ներկայացրած հայտերը խոսում են մասնակիցների մասնագիտական բարձր պատասխանատվության և Կենտրոնի նկատմամբ իրենց շնորհակալ վերաբերմունքի մասին՝ ակնկալելով շարունակական համագործակցություն Բաժնի հետ։
Նշվեց, որ ներկայացված է եղել 6 հայտ, որից 2-ը՝ անհատական, 4-ը՝ թիմային։ Բոլոր հայտերն էլ ճանաչվել են հաջողված և առաջիկայում կհրապարակվեն Կենտրոնի համացանցային էջերում։
Հաղթող ճանաչվեց Ավիատիեզերական ճարտարագիտության ամբիոնի մագիստրանտների թիմային հայտը՝ արժանանալով հուշանվեր-պատվոգրի և մրցանակի՝ մասնագիտական գրքի ձևով։ Հաղթող տեսանյութն արդեն իսկ տեղադրված է Կենտրոնի պաշտոնական You Tube-յան էջում։ Մյուս 5 հայտերն արժանացան շնորհակալագրերի․ դրանք ներկայացնում էին Բույսերի բազմազանության և էկոհամակարգերի ուսումասիրության, Երկրաբանության, Դեղագիտության (2 հայտ) և Արևելագիտության ամբիոնները։
Պարգևատրման արարողությունն իրականացրեց ԳԿՄԿ ուսումնական աշխատանքների գծով փոխտնօրեն Երջանիկ Զարգարյանը՝ շնորհավորելով և շնորհակալություն հայտնելով բոլոր մասնակիցներին, իսկ հաղթող ճանաչված թիմին մաղթելով նորանոր նվաճումներ մասնագիտական ճանապարհին։

Подведение итогов конкурса видеороликов «Выбери мою образовательную программу»
7 июля 2019 года в Международном научно-образовательном центре (МНОЦ) Национальной академии наук Республики Армения подвели итоги внутреннего видеоконкурса «Выбери мою образовательную программу», инициированного и организованного Отделом по связям с общественностью и карьере МНОЦ НАН РА. Для участия в конкурсе необходимо было представить видеоролик продолжительностью до одной минуты об изучаемой образовательной программе в формате командной или индивидуальной заявки.
На закрытии присутствовали студенты, участвующие в конкурсе, а также заведующие кафедрами, представители администрации МНОЦ НАН РА и преподаватели. Перед началом церемонии награждения присутствующие просмотрели видеоролики всех заявок.
Начальник отдела по связям с общественностью и карьере Эгине Мелконян представила цель конкурса и ответила на вопросы присутствующих о порядке его проведения. Она отметила, что цель инициативы — выявить оценку студентами образовательных программ Центра и представить эту точку зрения общественности, выразив уверенность в том, что это может быть полезно, особенно абитуриентам. Г. Мелконян поздравил и поблагодарил всех участников конкурса, отметив, что представленные заявки свидетельствуют о высокой профессиональной ответственности участников и их благодарном отношении к Центру, а также об их надежде на дальнейшее сотрудничество с кафедрой.
Было подано 6 заявок: 2 индивидуальные и 4 командные. Все заявки признаны успешными и будут опубликованы на сайте Центра в ближайшее время.
Победителем стала командная заявка магистрантов кафедры аэрокосмической техники, получившая памятный сертификат и приз в виде профессиональной книги. Видео-победитель уже опубликован на официальной странице Центра на YouTube. Остальные 5 заявок были отмечены благодарственными грамотами: их вручили кафедры «Биоразнообразие и экосистемные исследования», «Геология», «Фармакология» (2 заявки) и «Востоковедение». Церемонию награждения провел заместитель директора по учебной работе МНОЦ НАН РА Ерджаник Заргарян, который поздравил и поблагодарил всех участников, а также пожелал команде-победителю новых достижений на профессиональном пути.