ԳԿՄԿ Ուսանողական գիտական ընկերությունն ու Ուսանողական խորհուրդն ամփոփեցին 2023-2024 ուստարվա աշխատանքները
Հունիսի 7, 2024
Հունիսի 7-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում տեղի ունեցավ Ուսանողական գիտական ընկերության և Ուսանողական խորհրդի 2023-2024 ուստարվա հաշվետու ժողովը, որին հրավիրված էին ԳԿՄԿ տնօրենի ժ/պ Արմեն Սարգսյանը, դեկան Ատոմ Մխիթարյանը, հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Լիլիթ Ադամյանն ու ԳԿՄԿ ուսանողներ:
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի տնօրենի ժ/պ Արմեն Սարգսյանը ողջունեց ժողովի մասնակիցներին՝ գոհունակություն հայտնելով ուսանողներին կատարած աշխատանքների համար և ընդգծեց, որ ԳԿՄԿ-ն մշտապես պատրաստակամ է աջակցելու ուսանողների նախաձեռնություններին, որոնք խթանում են սովորողների գիտական և կրթական առաջընթացը և նպաստում նրանց ստեղծագործական, հոգևոր և մշակութային զարգացմանը: Արմեն Սարգսյանը նշեց Կենտրոնի կողմից կազմակերպվող տարբեր միջոցառումներին ուսանողների ներգրավվածության ընդլայնման և ակտիվ մասնակցության կարևորությունը։
Ժողովի օրակարգում Ուսանողական գիտական ընկերության և Ուսանողական խորհրդի գործունեության ամփոփումն էր, որի շրջանակներում ՈՒԳԸ նախագահ Հռիփսիմե Խաչատրյանը և ՈՒԽ նախագահ Արաքսյա Գևորգյանը ամփոփեցին 2023-2024 ուստարվա աշխատանքներն ու ձեռքբերումներն իրենց գործունեության շրջանակներում, ինչպես նաև ներկայացրին նոր ուսումնական տարում նախատեսված անելիքները:
ՈՒԳԸ ընդհանուր հարցերի գծով փոխնախագահ Լիանա Գյուրջյանը մանրամասն անդրադարձավ կազմակերպված ուսանողական գիտաժողովներին, գիտահանրամատչելի դասախոսություններին և գիտակրթական ուղղվածություն ունեցող այլ միջոցառումներին, որոնք ամփոփ ներկայացված են ԳԿՄԿ կայքում:
ՈՒԳԸ միջազգային կապերի գծով փոխնախագահ Լուսինե Մխիթարյանն էլ ներկայացրեց ՈՒԳԸ կազմի ակտիվ մասնակցությունը ՀՀ տարբեր բուհերում կազմակերպված գիտաժողովներին, որոնց ընթացքում նրանք հանդես են եկել զեկուցումներով և տպագրել գիտական հոդվածներ՝ բարձր պահելով ԳԿՄԿ հեղինակությունն ու համբավը:
ՈՒԳԸ և ՈՒԽ կազմի անդամները ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրենի ժ/պ Ա.Սարգսյանի կողմից պարգևատրվեցին շնորհակալագրերով ուսանողության շրջանում տարվող աշխատանքների կազմակերպման, կրթական, գիտական և մշակութային միջոցառումներին ակտիվ մասնակցության և ունեցած նշանակալի ներդրման համար։
ՈՒԳԸ նախագահ Հռիփսիմե Խաչատրյանը իր երախտիքի խոսքն ուղղեց ԳԿՄԿ ուսանողներին իրենց պատրաստակամության և մշտական աջակցության համար՝ հանձնելով շնորհակալագրեր մի շարք ուղանողներին Ուսանողական գիտական ընկերության կողմից կազմակերպված գիտագործնական միջոցառումների մասնակցության և սերտ փոխգործակցության համար։
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Լիլիթ Ադամյանը նույնպես շնորհակալություն հայտնեց ուսանողներին տարբեր միջոցառումների շրջանակներում ակտիվ համագործակցության համար՝ նշելով, որ հաջորդ տարի ԳԿՄԿ ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների հետ համատեղ կշարունակեն ԳԿՄԿ-ի երիտասարդական գիտական ներուժի նպատակաուղղված օգտագործումն ու տարբեր ծրագրերում ուսանողների ակտիվ ներգրավվածության ապահովումը:

The ISEC Student Scientific Society and Student Council summarized the 2023-2024 academic year
On June 7, the reporting meeting of the Student Scientific Society and the Student Council for the 2023-2024 academic year took place at the International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of Armenia. The meeting was attended by the Acting Director of ISEC NAS RA Armen Sargsyan, Dean Atom Mkhitaryan, Head of the Public Relations and Career Center Department, Lilit Adamyan, and ISEC students.
The Acting Director of the International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of Armenia Armen Sargsyan welcomed the participants of the meeting, expressing satisfaction with the work done by the students. He emphasized that ISEC is always ready to support student initiatives that promote scientific and educational progress and contribute to their creative, spiritual, and cultural development. Armen Sargsyan highlighted the importance of increasing student involvement and active participation in various events organized by the Center.
The agenda included a comprehensive review of the activities and achievements of the Student Scientific Society and the Student Council for the 2023-2024 academic year, chaired by SSS President Hripsime Khachatryan and SC President Araksya Gevorgyan. They highlighted the accomplishments and contributions within their respective domains, as well as outlined new opportunities for the upcoming academic period.
Liana Gyurjyan, the Vice President of SSS reflected on the organized student scientific councils, lectures, and educational events promoting academic integration and coherence through various initiatives, all of which are prominently featured on the ISEC website.
Lusine Mkhitaryan, the Vice President of SSS on the international relations affairs, outlined the organization's active participation in various scientific councils held in different countries, where they have presented contributions and published scientific articles, thereby enhancing ISEC's reputation and collaboration globally.
Members of SSS and SC were awarded by the Acting Director of the ISEC NAS RA Armen Sargsyan, for actively participating, contributing to the organization, and planning educational scientific and cultural events held during the academic year.
SSS President Hripsime Khachatryan expressed her gratitude to the students of ISEC for their commitment and active support in both educational and scientific endeavors organized by the Educational Scientific Union. She addressed a series of appreciative messages to participants for their involvement and collaboration efforts.
Lilit Adamyan, Head of the Public Relations and Career Center Department, also expressed her gratitude to the students for their active participation in various events by adding that the Center will continue to collaborate with the student local self-government bodies, aiming to promote further projects, enhancing scientific potential, and involving student’s active participation.