Դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողություն ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ում
2025 թվականի մարտի 6-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի դահլիճում իրենց դիպլոմներն ստացան ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ մագիստրատուրայի հեռակա համակարգի 3 կրթական ծրագրերի՝ Կլինիկական հոգեբանություն և հոգեթերապիայի, Սոցիալական և քաղաքական հոգեբանության, Ինֆորմատիկա և հաշվողական տեխնիկայի 2024 թվականի շրջանավարտները:
Շրջանավարտներին շնորհավորանքի և բարեմաղթանքի խոսքեր հղեցին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ վարչակազմի ներկայացուցիչները:
ԳԿՄԿ ուսումնական աշխատանքների գծով փոխտնօրեն Երջանիկ Զարգարյանը, շնորհավորելով շրջանավարտներին, մաղթեց նորանոր հաջողություններ իրենց մասնագիտական ճանապարհին և հույս հայտնեց, որ մագիստրոսներն ամենուր բարձր կպահեն ԳԿՄԿ-ի անունը։ Իսկ բոլոր նրանց, ովքեր ցակություն ունեն իրենց կրթությունը շարունակելու կրթության հաջորդ մակարդակում, հիշեցրեց, որ Կենտրոնն իրականացնում է նաև ասպիրանտական և հայցորդական կրթություն, և շրջանավարտները կարող են Կենտրոնի ուսանողը դառնալ նաև այդ ձևաչափերում:
Կրթությունը շարունակելու խորհուրդը հնչեց նաև ԳԿՄԿ գիտահետազոտական աշխատանքների գծով փոխտնօրեն Նաիրա Հակոբյանի խոսքում, որում հատուկ ընդգծվեց, որ ԳԿՄԿ հոգեբանության ամբիոնն ունի ասպիրանտական և հայցորդական կրթություն կազմակերպելու հաջողված փորձ։
Ողջույնի խոսք ասաց նաև ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանը՝ մասնավորապես նշելով. «Սիրելի՛ շրջանավարտներ, շնորհավորում եմ ձեզ այս գեղեցիկ տոնի առթիվ: Այսուհետ կհիշեք, որ յուրաքանչյուր տարի գարնանային առաջին տոնը ձեզ համար Մարտի 6-ն է՝ ձեր մագիստրոսական դիպլոմներ ստանալու օրը։ Ցանկանում եմ, որ այս դիպլոմները ձեզ հաջողություններ բերեն ձեր անձնական կյանքում՝ առաջինը, և ձեր կարիերայում: Մենք կարծում ենք, որ սա սոցիալական սանդուղքով վեր բարձրանալու կարևոր գրավական է: Շնորհակալություն, որ մեզ մոտ ուսանող եղաք։ Ցանկանում ենք, որ կապը Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի և այն ամբիոնի հետ, որտեղ դուք սովորել եք, չկտրվի»։
Դիպլոմները շրջանավարտներին հանձնվեցին Հոգեբանության ամբիոնի վարիչ Նաիրա Հակոբյանի, Ինֆորմատիկայի և հաշվողական տեխնիկայի ամբիոնի վարիչ Վլադիմիր Սահակյանի կողմից՝ ուղեկցված իրենց ամբիոնների շրջանավարտներին ուղղված շնորհավորանքի և բարեմաղթանքի ջերմ խոսքերով։
Արտահայտվեցին նաև ուսանողները՝ շնորհակալություն հայտնելով ԳԿՄԿ-ում ստացած որակյալ կրթության և իրենց նկատմամբ մշտապես դրսևորված ջերմ վերաբերմունքի համար:

Graduation Ceremony at the ISEC NAS RA
On March 6, 2025, in the hall of the International Scientific-Educational Center of the NAS RA, graduates of 2024 received their diplomas in three educational programs of the correspondence master's degree system of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia: "Clinical Psychology and Psychotherapy", "Social and Political Psychology", "Computer Science and Information Technologies"․
Representatives of the Administration of the ISEC addressed the graduates with congratulations and good wishes․
Yerdjanik Zargaryan, the Deputy Director of the ISEC on Educational Affairs, congratulated the graduates, wished them new successes on their professional path and expressed the hope that the masters will hold the name of the ISEC high everywhere. And to all those who have a desire to continue their education at the next level of education, he reminded that the center also provides postgraduate and postgraduate education, and graduates can become students of the center in these formats as well.
The advice to continue education was also voiced in the speech of the Deputy Director of the ISEC for Research, Naira Hakobyan, in which it was emphasized that the Department of Psychology of the ISEC has a successful experience in organizing postgraduate and correspondence education.
The Dean of the ISEC Atom Mkhitaryan also delivered a welcoming speech, noting in particular: "Dear graduates, I congratulate you on this wonderful holiday. From now on, you will remember that the first spring holiday for you every year is March 6, the day you receive your master's degrees. I wish these diplomas to bring you success in your personal life, first of all, and in your career. We believe that this is an important way to move up the social ladder. Thank you for becoming our student. We want to keep in touch with the International Center for Scientific and Educational Research and the department where you studied".
Diplomas were presented to the graduates by the head of the Department of Psychology, Naira Hakobyan, and the Head of the Department of Informatics and Computer Engineering, Vladimir Sahakyan, accompanied by warm words of congratulations and good wishes to the graduates of their departments.
The students also expressed their gratitude for the high-quality education they received at the ISEC and the warm attitude they always received.