Դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողություն ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ում
2025 թվականի մարտի 6-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի դահլիճում իրենց դիպլոմներն ստացան ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ մագիստրատուրայի հեռակա համակարգի 3 կրթական ծրագրերի՝ Կլինիկական հոգեբանություն և հոգեթերապիայի, Սոցիալական և քաղաքական հոգեբանության, Ինֆորմատիկա և հաշվողական տեխնիկայի 2024 թվականի շրջանավարտները:
Շրջանավարտներին շնորհավորանքի և բարեմաղթանքի խոսքեր հղեցին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ վարչակազմի ներկայացուցիչները:
ԳԿՄԿ ուսումնական աշխատանքների գծով փոխտնօրեն Երջանիկ Զարգարյանը, շնորհավորելով շրջանավարտներին, մաղթեց նորանոր հաջողություններ իրենց մասնագիտական ճանապարհին և հույս հայտնեց, որ մագիստրոսներն ամենուր բարձր կպահեն ԳԿՄԿ-ի անունը։ Իսկ բոլոր նրանց, ովքեր ցակություն ունեն իրենց կրթությունը շարունակելու կրթության հաջորդ մակարդակում, հիշեցրեց, որ Կենտրոնն իրականացնում է նաև ասպիրանտական և հայցորդական կրթություն, և շրջանավարտները կարող են Կենտրոնի ուսանողը դառնալ նաև այդ ձևաչափերում:
Կրթությունը շարունակելու խորհուրդը հնչեց նաև ԳԿՄԿ գիտահետազոտական աշխատանքների գծով փոխտնօրեն Նաիրա Հակոբյանի խոսքում, որում հատուկ ընդգծվեց, որ ԳԿՄԿ հոգեբանության ամբիոնն ունի ասպիրանտական և հայցորդական կրթություն կազմակերպելու հաջողված փորձ։
Ողջույնի խոսք ասաց նաև ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանը՝ մասնավորապես նշելով. «Սիրելի՛ շրջանավարտներ, շնորհավորում եմ ձեզ այս գեղեցիկ տոնի առթիվ: Այսուհետ կհիշեք, որ յուրաքանչյուր տարի գարնանային առաջին տոնը ձեզ համար Մարտի 6-ն է՝ ձեր մագիստրոսական դիպլոմներ ստանալու օրը։ Ցանկանում եմ, որ այս դիպլոմները ձեզ հաջողություններ բերեն ձեր անձնական կյանքում՝ առաջինը, և ձեր կարիերայում: Մենք կարծում ենք, որ սա սոցիալական սանդուղքով վեր բարձրանալու կարևոր գրավական է: Շնորհակալություն, որ մեզ մոտ ուսանող եղաք։ Ցանկանում ենք, որ կապը Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի և այն ամբիոնի հետ, որտեղ դուք սովորել եք, չկտրվի»։
Դիպլոմները շրջանավարտներին հանձնվեցին Հոգեբանության ամբիոնի վարիչ Նաիրա Հակոբյանի, Ինֆորմատիկայի և հաշվողական տեխնիկայի ամբիոնի վարիչ Վլադիմիր Սահակյանի կողմից՝ ուղեկցված իրենց ամբիոնների շրջանավարտներին ուղղված շնորհավորանքի և բարեմաղթանքի ջերմ խոսքերով։
Արտահայտվեցին նաև ուսանողները՝ շնորհակալություն հայտնելով ԳԿՄԿ-ում ստացած որակյալ կրթության և իրենց նկատմամբ մշտապես դրսևորված ջերմ վերաբերմունքի համար:

Торжественная церемония вручения дипломов в МНОЦ НАН РА
6 марта 2025 года в зале Международного научно-образовательного центра НАН РА свои дипломы получили выпускники 2024 года по трем образовательным программам заочной системы магистратуры МНОЦ НАН РА: "Клиническая психология и психотерапия", "социальная и политическая психология", " Информатика и вычислительная техника․
С поздравлениями и добрыми пожеланиями к выпускникам обратились представители администрации МНОЦ НАН РА․
Заместитель директора МНОЦ по учебной работе Ерджаник Заргарян, поздравив выпускников, пожелала им новых успехов на профессиональном пути и выразила надежду, что магистры повсюду будут высоко держать имя МНОЦ. А всем тем, у кого есть желание продолжить свое образование на следующем уровне образования, он напомнил, что центр также осуществляет последипломное и соискательское образование, и выпускники могут стать студентами центра также в этих форматах․
Совет продолжить образование прозвучал также в выступлении заместителя директора МНОЦ по научно-исследовательской работе Наиры Акопян, в котором было особо подчеркнуто, что кафедра психологии МНОЦ имеет успешный опыт организации последипломного и заочного образования.
С приветственным словом выступил также декан МНОЦ Атом Мхитарян, в частности отметив: «Дорогие выпускники, поздравляю вас с этим прекрасным праздником. Отныне вы будете помнить, что первым весенним праздником для вас каждый год является 6 марта, день вручения вам дипломов магистров. Желаю, чтобы эти дипломы принесли Вам успех в личной жизни, прежде всего, и в карьере. Мы считаем, что это важный залог продвижения по социальной лестнице. Спасибо, что стали нашим студентом. Мы хотим, чтобы связь с Международным центром научно-образовательных исследований и кафедрой, на которой вы учились, не прерывалась».
Дипломы были вручены выпускникам заведующей кафедрой психологии Наирой Акопян, заведующим кафедрой информатики и вычислительной техники Владимиром Саакяном в сопровождении теплых слов поздравлений и добрых пожеланий выпускникам их кафедр.
Студенты также выразили благодарность за качественное образование, полученное ими в МНОЦ, и теплое отношение, которое всегда к ним проявлялось.