Սիրելի՛ ուսանողներ և գործընկերներ, միասին փակում ենք ևս մեկ տարվա էջ՝ հետադարձ հայացք գցելով նրանում արձանագրված իրադարձությունների վրա և ամփոփելով դրանք։
Որպես ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի տնօրեն՝ ուրախությամբ պիտի արձանագրեմ, որ 2024-ին Կենտրոնի գործունեության տարբեր ուղղություններում գրանցել ենք առաջընթաց, գերազանցող ձեռքբերումներ, նորարարական լուծումներ, նոր հաջողությունների ուղղությամբ արված խոստումնալից քայլեր։ Ամրապնդվել են ակադեմիական բարի ավանդույթները, հարստացվել և խորացվել՝ միջազգային համագործակցության շրջանակները։ Կենտրոնի տնօրենությունը և ողջ աշխատակազմը անցնող տարում արել են հնարավոր ամեն ինչ, որ մեր մագիստրանտները և ասպիրանտները ստանան լավագույնը՝ հարուստ և արդիական գիտելիքի, կրթական և հետազոտական նպաստավոր միջավայրի, արդյունավետ պրակտիկայի կազմակերպման, միջազգային շփումներում ներգրավվելու և այլ առումներով։ Բայց պետք է նշել, որ մեր հաջողությունների կերտմանը իրենց մասնակցությունն են բերել նաև մեր ուսանողները, քանզի քայլելով Կենտրոնի մատնանշած ուղիներով՝ հանրապետական և միջազգային տարբեր հարթակներում գրանցել են ԳԿՄԿ-ի վարկանիշը բարձր պահող ձեռքբերումներ։
Սիրելի՛ ուսանողներ և գործընկերներ, շնորհակալություն արդյունավետ համագործակցության, թիմային ոգու և պատվով փակվող այս էջի համար։
Մաղթում եմ, որ 2025-ը բարով մտնի մեզնից յուրաքանչյուրի և ԳԿՄԿ-ի ընտանիք։ Թող գալիք տարին բազմապատկի մեր գրանցած հաջողությունները, զինի մեզ իմաստությամբ, նոր գիտելիքներով և կիրառական փորձով, հնարավորություն տա լիարժեք ինքնադրսևորման, երջանիկ կյանքի, մեր նպաստը ունենալու Հայաստանի հզորացման համահայկական և աշխարհը բարենորոգելու համամարդկային խնդիրներում։
Լինենք լիահույս և միասնական, գնահատենք արժանին և ձգտենք արժանի լինելու։
Թող գալիք տարվա ԳԿՄԿ բոլոր նորությունները լինեն միայն մեր հաղթանակների, առաջընթացի և հզորացման մասին՝ ի նպաստ մեր երկրի՝ գիտության և կրթության ուժով վեր հառնելիք ապագայի։

Дорогие студенты и коллеги, вместе закрываем страницу очередного года, оглядываясь на зафиксированные в нем события и подводя их итоги.
Как директор Международного научно-образовательного центра НАН РА, с радостью констатирую, что в 2024 году мы зафиксировали прогресс, существенные достижения, инновационные решения, многообещающие шаги, предпринятые в направлении новых успехов в различных направлениях деятельности Центра. Укрепились добрые академические традиции, обогатились и углубились рамки международного сотрудничества. Дирекция и весь персонал Центра в уходящем году сделали все возможное, чтобы наши магистранты и аспиранты получили лучшее в плане богатых и актуальных знаний, благоприятной образовательной и исследовательской среды, организации эффективной практики, участия в международных контактах и т.д. Но следует отметить, что в создании наших успехов приняли участие и наши студенты, поскольку, следуя указанным Центром путям, на различных республиканских и международных платформах зафиксировали достижения, поддерживающие высокий рейтинг МНОЦ․
Дорогие студенты и коллеги, спасибо за эффективное сотрудничество, командный дух и с честью закрытие этой страницы.
Желаю, чтобы 2025 год вошел в семью каждого из нас и МНОЦ с добром. Пусть наступающий год приумножит достигнутые нами успехи, вооружит нас мудростью, новыми знаниями и прикладным опытом, даст возможность для полноценного самовыражения, счастливой жизни, даст нам возможность внести свой вклад как в общеармянское дело укрепления Армении, так и в общечеловеческое дело улучшения мира.
Будем едины и полны надежд, ценить достойное и стремиться быть достойными.
Пусть все новости МНОЦ в наступающем году будут только о наших победах, прогрессе и усилении на благо будущего нашей страны, восходящей с мощью науки и образования.
Директор Международного научно-образовательного центра Национальной академии наук Республики Армения