Թբիլիսիում մեկնարկել է ՄԵՆՎԻՊՐՈ ծրագրի շրջանակում կազմակերպված երկրորդ ամառային դպրոցը
Ս.թ. հուլիսի 11-14-ը Թբիլիսի քաղաքում ընթանում է ՄԵՆՎԻՊՐՈ ծրագրի շրջանակում կազմակերպված երկրորդ ամառային դպրոցը, որն անց է կացվում Վրաստանի համալսարանում։
MENVIPRO ամառային դպրոցն այս տարի «Շրջակա միջավայրի անվտանգության կայուն և նորարարական մոտեցումներ» խորագրով է։ Օրակարգը շատ հագեցած է, դասախոսություններով հանդես են գալիս ինչպես Վրաստանի, այնպես էլ ԵՄ գործընկերները՝ Իտալիայի Տուշայի համալսարանից, Լիսաբոնի տեխնիկական համալսարանից, Իտալիայի հետազոտությունների ազգային խորհրդից։
Դասախոսություններից բացի կազմակերպվել է նաև այցելություն Վրաստանի համալսարանի լաբորատորիա՝ ծանոթանալու ծրագրի շրջանակում ստեղծված նոր ենթակառուցվածքներին։
Ի թիվս ՄԵՆՎԻՆՊՐՈ ծրագրի ՀՀ գործընկեր այլ բուհերի՝ ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի պատվիրակությունը ևս մասնակցում է ամառային դպրոցին։

В рамках программы MENVIPRO в Тбилиси стартовала вторая летняя школа
11-14 июля в Тбилиси проходит вторая летняя школа, организованная в рамках программы MENVIPRO, которая проводится в Университете Грузии.
Летняя школа MENVIPRO в этом году проходит под названием "Устойчивые и инновационные подходы к экологической безопасности". Программа очень насыщенная, лекции читают как грузинские, так и европейские партнеры из итальянского Университета Туша, Технического университета Лиссабона и Национального исследовательского совета Италии.
Помимо лекций, также было организовано посещение лаборатории Университета Джорджии для ознакомления с новой инфраструктурой, созданной в рамках программы.
Среди других вузов-партнеров РА программы MENVIPRO в летней школе также участвует делегация Международного научно-образовательного центра Национальной академии наук РА.