Թբիլիսիում մեկնարկել է ՄԵՆՎԻՊՐՈ ծրագրի շրջանակում կազմակերպված երկրորդ ամառային դպրոցը
Ս.թ. հուլիսի 11-14-ը Թբիլիսի քաղաքում ընթանում է ՄԵՆՎԻՊՐՈ ծրագրի շրջանակում կազմակերպված երկրորդ ամառային դպրոցը, որն անց է կացվում Վրաստանի համալսարանում։
MENVIPRO ամառային դպրոցն այս տարի «Շրջակա միջավայրի անվտանգության կայուն և նորարարական մոտեցումներ» խորագրով է։ Օրակարգը շատ հագեցած է, դասախոսություններով հանդես են գալիս ինչպես Վրաստանի, այնպես էլ ԵՄ գործընկերները՝ Իտալիայի Տուշայի համալսարանից, Լիսաբոնի տեխնիկական համալսարանից, Իտալիայի հետազոտությունների ազգային խորհրդից։
Դասախոսություններից բացի կազմակերպվել է նաև այցելություն Վրաստանի համալսարանի լաբորատորիա՝ ծանոթանալու ծրագրի շրջանակում ստեղծված նոր ենթակառուցվածքներին։
Ի թիվս ՄԵՆՎԻՆՊՐՈ ծրագրի ՀՀ գործընկեր այլ բուհերի՝ ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի պատվիրակությունը ևս մասնակցում է ամառային դպրոցին։

On July 11-14, the second summer school organized within the framework of MENVIPRO project, is taking place at University of Georgia, Tbilisi.
This year, the MENVIPRO summer school is entitled "Sustainable and Innovative Approaches to Environmental Security". The agenda is very full, both Georgian and EU colleagues from Tuscia University from Italy, Technical University of Lisbon from Portugal, and National Research Council from Italy give lectures at the summer school.
In addition to the lectures, a visit to the laboratory of University of Georgia was also organized to get acquainted with the new infrastructure created within the framework of the project.
Among RA partner universities of MENVINPRO, the delegation of International Scientific-Educational Center of NAS RA also participates in this summer school.