Հանդիպում ՈՒԳԸ-ՈՒԽ կազմի հետ 2024-2025 ուստարվա գործունեության պլանավորման նպատակով
Ս.թ հուլիսի 10-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի ՈՒսանողական գիտական ընկերության և Ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ հանդիպում ՈՒԳԸ-ՈՒԽ կազմի և ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանի, հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Լիլիթ Ադամյանի հետ:
Հանդիպման նպատակն էր՝ քննարկել 2024-2025 ուստարվա առաջին կիսամյակին նախատեսված գործողությունների պլանը, ուրվագծել առաջնահերթ անելիքները, նախանշել ուսանողական ինքնակառավարման մարմիններում ընդգրկված յուրաքանչյուր ուսանողի պատասխանատվության շրջանակը:
Ուսանողական խորհրդի նախագահ Արաքսյա Գևորգյանը, Ուսանողական գիտական ընկերության նախագահ Հռիփսիմե Խաչատրյանը, ՈՒԳԸ միջազգային կապերի գծով
փոխնախագահ Լուսինե Մխիթարյանը, ՈւԳԸ ընդհանուր հարցերի գծով
փոխնախագահ Լիանա Գյուրջյանը ներկայացրին նոր ուսումնական տարվա համար արդեն պլանավորած առաջիկա անելիքները, ուսանողական գիտաժողովների, սեմինարների, գիտահանրամատչելի դասախոսությունների և գիտական-կրթական ուղղվածություն ունեցող այլ միջոցառումների շարքը, տարբեր գիտական խմբերում ուսանողների ընդգրկման ռազմավարական քայլերը, ավագների ընտրության նոր կանոնակարգի նախագիծը և մի շարք այլ հարցեր:
Քննարկման արդյունքում որոշվեց նախատեսված միջոցառումների շարքը ներկայացնել ԳԿՄԿ տնօրենությանը, յուրաքանչյուր միջոցառման իրականացման համար ստեղծել հանձնաժողով՝ աջակցելու և կյանքի կոչելու ուսանողների գաղափարներն ու նախաձեռնությունները՝ ի նպաստ ԳԿՄԿ-ի երիտասարդական գիտական ներուժի զարգացմանը:

Встреча с членами органов студенческого самоуправления для планированию деятельности на 2024-2025 учебный год
Июль 10, 2024
10 июля по инициативе Студенческого научного общества (СНО) и Студенческого совета(СС) Международного научно-образовательного центра НАН РА состоялась встреча между членами СНО-СС и деканом МНОЦ НАН РА Атомом Мхитаряном, а также руководителем отдела по связям с общественностью и карьере Лилит Адамян.
Встреча была целенаправлена на обсуждение плана мероприятий, запланированных на первый семестр 2024-2025 учебного года, определение приоритетных задач и круга ответственности каждого студента, входящего в состав органов студенческого самоуправления.
Председатель студсовета Араксия Геворкян, председатель Студенческого научного общества Рипсиме Хачатрян, заместитель председателя по международным связям СНО Лусине Мхитарян, заместитель председателя по общим вопросам Лиана Гюрджян представили план предстоящих научно-образовательных мероприятий на новый учебный год, включая конференции, семинары, публичные научные лекции, а также стратегические шаги, направленные на привлечение студентов к академической жизни.
По итогам обсуждения было принято решение представить план мероприятий дирекции МНОЦ, создать комитет по реализации каждого мероприятия для поддержки и воплощения в жизнь идей и инициатив студентов с целью стимулирования научной активности молодежи и развития научного потенциала МНОЦ.