Հանդիպում ՈՒԳԸ-ՈՒԽ կազմի հետ 2024-2025 ուստարվա գործունեության պլանավորման նպատակով
Ս.թ հուլիսի 10-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի ՈՒսանողական գիտական ընկերության և Ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ հանդիպում ՈՒԳԸ-ՈՒԽ կազմի և ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանի, հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Լիլիթ Ադամյանի հետ:
Հանդիպման նպատակն էր՝ քննարկել 2024-2025 ուստարվա առաջին կիսամյակին նախատեսված գործողությունների պլանը, ուրվագծել առաջնահերթ անելիքները, նախանշել ուսանողական ինքնակառավարման մարմիններում ընդգրկված յուրաքանչյուր ուսանողի պատասխանատվության շրջանակը:
Ուսանողական խորհրդի նախագահ Արաքսյա Գևորգյանը, Ուսանողական գիտական ընկերության նախագահ Հռիփսիմե Խաչատրյանը, ՈՒԳԸ միջազգային կապերի գծով
փոխնախագահ Լուսինե Մխիթարյանը, ՈւԳԸ ընդհանուր հարցերի գծով
փոխնախագահ Լիանա Գյուրջյանը ներկայացրին նոր ուսումնական տարվա համար արդեն պլանավորած առաջիկա անելիքները, ուսանողական գիտաժողովների, սեմինարների, գիտահանրամատչելի դասախոսությունների և գիտական-կրթական ուղղվածություն ունեցող այլ միջոցառումների շարքը, տարբեր գիտական խմբերում ուսանողների ընդգրկման ռազմավարական քայլերը, ավագների ընտրության նոր կանոնակարգի նախագիծը և մի շարք այլ հարցեր:
Քննարկման արդյունքում որոշվեց նախատեսված միջոցառումների շարքը ներկայացնել ԳԿՄԿ տնօրենությանը, յուրաքանչյուր միջոցառման իրականացման համար ստեղծել հանձնաժողով՝ աջակցելու և կյանքի կոչելու ուսանողների գաղափարներն ու նախաձեռնությունները՝ ի նպաստ ԳԿՄԿ-ի երիտասարդական գիտական ներուժի զարգացմանը:

Meeting with the Members of the Student Self-Government Bodies for Planning the 2024-2025 Academic Year Activities
July 10, 2024
On July 10, at the initiative of the Student Scientific Society (SSS) and the Student Council (SC) of the International Scientific-Educational Center of NAS RA, a meeting was held between the members of the student self-government bodies and the ISEC Dean, Atom Mkhitaryan, and the Head of the Public Relations and Career Department, Lilit Adamyan.
The meeting was aimed to discuss the Action Plan for the first semester of the 2024-2025 academic year, to identify the tasks that should be prioritized, and to outline the scope of responsibility of each student engaged in the student self-government bodies.
The upcoming activities planned for the new academic year, including student conferences, seminars, and public scientific lectures as well as a series of other events, were presented by the Chair of the Student Council Araksya Gevorgyan, the Chair of the Student Scientific Society Hripsime Khachatryan, Vice-President for International Relations of SSS Lusine Mkhitaryan, and Vice-President for General Affairs Liana Gyurjian. They also discussed the draft of new regulations for the Seniors selection process and a number of other issues. Following the discussion, it was decided to present the planned series of events to the ISEC directorate and form committees to oversee each event's implementation. This would help to support and give life to student ideas and initiatives, thereby advancing the ISEC's youth scientific potential.