Հանդիպում ՈՒԽ և ՈՒԳԸ նախագահների հետ
Ս.թ. մարտի 25-ին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրեն Ա. Սարգսյանի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ հանդիպում Կենտրոնի վարչակազմի ներկայացուցիչների և ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների ղեկավարների միջև:
Հանդիպման նպատակն էր ՈՒԽ նախագահ Տ. Կիրակոսյանի և ՈՒԳԸ նախագահ Է. Քեոշկարյանի կատարած աշխատանքների, ընթացիկ խնդիրների, հետագա անելիքների քննարկումը և ներկայացումը ԳԿՄԿ տնօրենության ներկայացուցիչներին:
Տնօրեն Ա. Սարգսյանը կարևորեց ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների արդյունավետ գործունեության իրականացումը՝ ուսանողների գիտական և կրթական առաջընթացի նպատակով: Ա. Սարգսյանը անդրադարձավ նաև ՈՒԳԸ և ՈՒԽ գործառույթների ոլորտին, որը կոչված է նպաստելու ուսանողների նախաձեռնությունների աջակցմանն ու իրագործմանը, երիտասարդ գիտական ներուժի բացահայտմանն ու ներգրավմանն ուղղված միջոցառումներին և նրանցգործառույթներից բխող այլ աշխատանքներին:
Կենտրոնի գիտական քարտուղար Մ. Սարգսյանը ՈՒԳԸ և ՈՒԽ նախագահներին ներկայացրեց ԳԿՄԿ գիտակազմակերպչական տարբեր աշխատանքներում նրանց մասնակցության խնդիրները և պայմանները, մասնավորապես Կենտրոնի գիտական խորհրդի և տնօրենության կազմում ներգրավվածությունը, ամբիոնների և ստորաբաժանումների հետ համագործակցության հնարավորությունները և այլն: Մ. Սարգսյանն ընդգծեց, որ սա լայն հնարավորություն է ուսանողների ձայնը լսելի դարձնել Կենտրոնի ղեկավար օղակներում, ինչպես նաև տեղեկացված լինել Կենտրոնի ուսումնագիտական ընթացիկ աշխատանքներից:
ՈՒԳԸ նախագահ Է. Քեոշկարյանը ներկայացրեց առաջիկայում Ուսանողական գիտական ընկերության կողմից նախատեսված գիտակրթական ուղղվածություն ունեցող ծրագրերն ու միջոցառումները, սեմինարները, գիտաժողովները և այլ նախաձեռնությունները, որոնք կազմակերպվելու են Կենտրոնի հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի հետ սերտ համագործակցությամբ:
ՈՒԽ նախագահ Տ. Կիրակոսյանն էլ, անդրադառնալով Ուսանողական խորհրդի գործունեությանը, համառոտ ներկայացրեց ՈՒԽ-ի կողմից համակարգվող աշխատանքները, ինչպես նաև ԳԿՄԿ-ի գործունեությանը ուսանողների մասնակցության ապահովմանն ուղղված և ձեռնարկվող քայլերը:
Հանդիպմանը մասնակից ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Լ. Ադամյանը, կարևորելով ուսանողների ակտիվ մասնակցությունը Կենտրոնի տարբեր ծրագրերի մշակմանն ու իրագործմանը, հորդորեց ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների նախագահներին շարունակել սերտ համագործակցությունն իրենց բաժնի հետ՝ այդ կերպ խթանելով ուսանողների մասնագիտական գիտելիքների, կարողությունների և հմտությունների զարգացումն ու կատարելագործումը:

Встреча с председателями Студенческого совета и Студенческого научного общества
25 марта с. г. по инициативе директора МНОЦ НАН РА А. Саргсяна состоялась встреча между представителями администрации Цента и руководителями органов студенческого самоуправления.
Целью встречи было обсуждение выполненных работ председателей Студенческого совета Т. Киракосян и Студенческого научного общества Э. Кеошкарян,  разрешение текущих вопросов, а также изложение дальнейшей деятельности и их представление   представителям дирекции Международного научно-образовательного центра НАН РА.
Директор А. Саргсян отметил важность эффективной деятельности органов студенческого самоуправления с целью обеспечения научного и образовательного прогресса студентов. А. Саргсян указал также функции СНО и СС, которые призваны содействию поддержки и реализации студенческих инициатив и мероприятий, направленных на выявление и вовлечение научного потенциала студентов и других работ в рамках их деятельности.
Научный секретарь Центра М. Саргсян представила председателям СНО и СС проблемы и условия их участия в различных научно-организационных работ МНОЦ, в частности, вовлеченность в состав Научного совета и дирекции Центра, возможности сотрудничества с кафедрами и подразделениями. М. Саргсян также подчеркнула о предоставленной возможности сделать голос студентов слышимым в руководящих звеньях Центра, а также быть информированным о текущих учебно-научных работах Центра.
Председатель СНО Э. Кеошкарян представила научно-образовательные программы и мероприятия, семинары, конференции и другие инициативы, планируемые в ближайшее время Студенческим научным обществом, которые будут организованы в тесном сотрудничестве с отделом общественных связей и карьеры Центра.
Председатель Студенческого совета Т. Киракосян, выступив о деятельности Студенческого совета, кратко представила координируемую работу, а также предпринятые  шаги для обеспечения участия студентов в деятельности МНОЦ.
Во встрече приняла участие также руководитель отдела связей с общественностью и карьере Л. Адамян, которая подчеркнув важность активного участия студентов в разработке и реализации различных программ Центра, призвала председателей органов студенческого самоуправления продолжать тесное сотрудничество со своим отделом, тем самым способствуя развитию и совершенствованию профессиональных знаний, умений и навыков студентов.