Հանդիպում Տուշայի համալսարան մեկնող ուսանողների հետ
Ս.թ. մարտի 2-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի արտաքին կապերի բաժնի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ առցանց հանդիպում «Բնապահպանություն և բնօգտագործում» և «Գործարար վարչարարություն» ամբիոնների այն ուսանողների հետ, ովքեր 2021-2022 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակում շարունակելու են իրենց ուսուցումը Իտալիայի Տուշայի համալսարանում Էրազմուս+ կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակներում:
Հանդիպմանը ներկա էր նաև ԳԿՄԿ տնօրեն Արմեն Սարգսյանը, ով շնորհավորեց ուսանողներին և մաղթեց արդյունավետ ուսումնառություն՝ նշելով, որ Կենտրոնը պատրաստակամ է աջակցելու իր ուսանողներին ցանկացած հարցում: Արմեն Սարգսյանը կարևորեց նաև, որ Եվրոպայում ուսանողները ներկայացնելու են ոչ միայն ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը, այլև Հայաստանը և հայկական մշակույթը:
Կենտրոնի արտաքին կապերի բաժնի ղեկավար Արուսյակ Հարությունյանն էլ իր հերթին ընդգծեց, որ արտերկրում սովորող ուսանողները ներկայանում են որպես Կենտրոնի և Հայաստանի դեսպաններ, և կոչ արեց հավատարիմ մնալ իրենց կարևորագույն առաքելությանը՝ ցուցաբերելով բարձր առաջադիմություն և գերազանց արդյունքներ:
Հիշեցնենք, որ Էրազմուս+ մրցույթի արդյունքում «Բնապահպանություն և բնօգտագործում» և «Գործարար վարչարարություն» ամբիոններից ընտրվել էին հետևյալ ուսանողները՝

Meeting with the students going to Tusha University
On March 2, 2022, on the initiative of the Foreign Relations Department of the International Scientific-Educational Center of NAS RA, an online meeting was held with the students of "Environmental Protection" and "Business Administration" departments who will continue their studies at the University of Tuscany in Italy in the second semester of the 2021-2022 academic year within the framework of the Erasmus + Credit Mobility Program.
Armen Sargsyan, Director of the ISEC also attended the meeting, he congratulated the students, and wished them fruitful studies, noting that the Center is ready to support its students in any matter. Armen Sargsyan also stressed that students in Europe will represent not only the International Scientific-Educational Center of NAS RA but Armenia and Armenian culture as well.
Arusyak Harutyunyan, Head of the Center's Foreign Relations Department, in her turn, emphasized that the students studying abroad present themselves as ambassadors of both the Center’s and Armenia, and called on them to remain faithful to their most important mission by showing high performance and excellent results.
It should be noted that, as a result of the Erasmus + competition, the following students were selected from the departments of "Environmental Protection" and "Business Administration":