Հանդիպում Տուշայի համալսարան մեկնող ուսանողների հետ
Ս.թ. մարտի 2-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի արտաքին կապերի բաժնի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ առցանց հանդիպում «Բնապահպանություն և բնօգտագործում» և «Գործարար վարչարարություն» ամբիոնների այն ուսանողների հետ, ովքեր 2021-2022 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակում շարունակելու են իրենց ուսուցումը Իտալիայի Տուշայի համալսարանում Էրազմուս+ կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակներում:
Հանդիպմանը ներկա էր նաև ԳԿՄԿ տնօրեն Արմեն Սարգսյանը, ով շնորհավորեց ուսանողներին և մաղթեց արդյունավետ ուսումնառություն՝ նշելով, որ Կենտրոնը պատրաստակամ է աջակցելու իր ուսանողներին ցանկացած հարցում: Արմեն Սարգսյանը կարևորեց նաև, որ Եվրոպայում ուսանողները ներկայացնելու են ոչ միայն ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը, այլև Հայաստանը և հայկական մշակույթը:
Կենտրոնի արտաքին կապերի բաժնի ղեկավար Արուսյակ Հարությունյանն էլ իր հերթին ընդգծեց, որ արտերկրում սովորող ուսանողները ներկայանում են որպես Կենտրոնի և Հայաստանի դեսպաններ, և կոչ արեց հավատարիմ մնալ իրենց կարևորագույն առաքելությանը՝ ցուցաբերելով բարձր առաջադիմություն և գերազանց արդյունքներ:
Հիշեցնենք, որ Էրազմուս+ մրցույթի արդյունքում «Բնապահպանություն և բնօգտագործում» և «Գործարար վարչարարություն» ամբիոններից ընտրվել էին հետևյալ ուսանողները՝

МНОЦ НАН РА провожает студентов в университет Туши
2 марта 2022 г. по инициативе отдела внешних связей международного научно-образовательного центра НАН РА состоялась онлайн встреча со студентами кафедров "Экология и природопользование" и "Деловое администрирование", которые во втором семестре 2021-2022 учебного года продолжат свое обучение в Университете Туши (Италия) в рамках программы Эразмус+ кредитной мобильности.
На встрече присутствовал также директор МНОЦ Армен Саргсян, который поздравил студентов и пожелал им эффективного обучения, отметив, что Центр готов содействовать своим студентам в любом вопросе. Армен Саргсян также отметил важность факта, что в Европе студенты представляют не только международный научно-образовательный центр НАН РА, но также Армению и армянскую культуру в целом.
В свою очередь, руководитель отдела внешних связей Центра Арусяк Арутюнян подчеркнула, что студенты, обучающиеся за рубежом, являются послами Центра и Армении, и призвала оставаться верными своей важнейшей миссии, проявляя высокую успеваемость и отличные результаты.
Напомним, что в результате конкурса Эразмус+ с кафедров "Экология и природопользование" и "Деловое администрирование" были выбраны следующие студенты: