Տեղեկատվական համակարգերի կառավարմանը և սպասարկմանը վերաբերող հանդիպում Իտալիայի Տուշայի համալսարանում
Մայիսի 29, 2019
2019 թվականի մայիսի 16-23-ը Եվրամիության Էրազմուս+ KA 107 ծրագրի շրջանակներում Գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնի պատվիրակության՝ Իտալիայի Տուշայի համալսարան այցի շրջանակներում եղան տարատեսակ հանդիպումներ, որոնց թվում ԳԿՄԿ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բաժնի պետ Արմեն Սարգսյանը հանդիպեց Տուշայի համալսարանի ՏՏ համակարգերի սպասարկման բաժնի ցանցային տվյալների փոխանցման գրասենյակի ղեկավար Կլաուդիո Իտոյին և ՏՏ ծառայությունների մատուցման գրասենյակի ղեկավար Ջամպաոլո Պուգլիեսին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին տեղեկատվական համակարգերի կառավարմանը և սպասարկմանը վերաբերող հարցեր, սերվերային համակարգերի, ինչպես նաև ՏՏ ծառայաությունների տեսակների և հեռավար ուսուցման համակարգերի ներդրման և զարգացման հնարավորությունները։ Գրասենյակի աշխատակիցները ներկայացրին իրենց բաժնի աշխատանքները՝ կապված տվյալների և էլեկտրոնային համակարգերի հետ։

Совещание по управлению и обслуживанию информационных систем в университете Туша (Италия)
С 16 по 23 мая 2019 года в рамках программы Эразмус+KA 107 ЕС в составе делегации Международного научно-образовательного центра НАН РА с визитом в университет Туша (Италия) заведующий отделом Информационных Технологий Армен Саргсян встретился с руководителем отдела по обслуживанию Информационных Технологий и передаче сетевых данных Клаудио Итои и руководителем офиса по предоставлению услуг ИТ/IT Джанпаоло Пуглиеси.
На встрече обсуждались вопросы по управлению, обслуживанию информационных и серверных систем, а также возможности внедрения, развития видов услуг ИТ/IT и систем дистанционного обучения. Сотрудники университета представили работы своего отдела и ознакомили с данными электронных систем.