Տեղեկատվական համակարգերի կառավարմանը և սպասարկմանը վերաբերող հանդիպում Իտալիայի Տուշայի համալսարանում
Մայիսի 29, 2019
2019 թվականի մայիսի 16-23-ը Եվրամիության Էրազմուս+ KA 107 ծրագրի շրջանակներում Գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնի պատվիրակության՝ Իտալիայի Տուշայի համալսարան այցի շրջանակներում եղան տարատեսակ հանդիպումներ, որոնց թվում ԳԿՄԿ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բաժնի պետ Արմեն Սարգսյանը հանդիպեց Տուշայի համալսարանի ՏՏ համակարգերի սպասարկման բաժնի ցանցային տվյալների փոխանցման գրասենյակի ղեկավար Կլաուդիո Իտոյին և ՏՏ ծառայությունների մատուցման գրասենյակի ղեկավար Ջամպաոլո Պուգլիեսին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին տեղեկատվական համակարգերի կառավարմանը և սպասարկմանը վերաբերող հարցեր, սերվերային համակարգերի, ինչպես նաև ՏՏ ծառայաությունների տեսակների և հեռավար ուսուցման համակարգերի ներդրման և զարգացման հնարավորությունները։ Գրասենյակի աշխատակիցները ներկայացրին իրենց բաժնի աշխատանքները՝ կապված տվյալների և էլեկտրոնային համակարգերի հետ։

Meeting on Informaton System Management and Service at UNITUS
On May 16-23, 2019, the delegation of the ISEC NAS RA within the framework of Erasmus + ICM was sent to the University of Tuscia, Italy where they had different meetings, including the meeting of Armen Sargsyan, Head of IT Department at ISEC NAS RA, with Claudio Itro from Data Transmission Networks of IT Systems Service and Pugliesi Giampaolo from IT Communication Systems Office.
At the meeting, the parties discussed matters on information system management and service, server systems, as well as types of IT services and opportunities of developing online learning. The office staff presented their operation in regard to data and electronic systems.