Նոր գործընկերության համաձայնագիր՝ Ռուսաստանի ազգային հետազոտական համալսարանի բարձրագույն տնտեսագիտական դպրոցի հետ հեռավար կրթության զարգացման ոլորտում
Հուլիսի 8, 2020
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը ընդլայնում է համագործակցությունը Ռուսաստանի ազգային հետազոտական համալսարանի բարձրագույն տնտեսագիտական դպրոցի հետ (https://www.hse.ru/en/en/) և կնքել է հեռավար կրթության զարգացման ոլորտում գործընկերության համաձայնագիր՝ գիտակցելով համագործակցության զարգացման կարևորությունը հետևյալ ոլորտներում՝
- կրթության որակի բարելավում` ընդլայնելով հեռավար ուսուցման տեխնոլոգիաների և էլեկտրոնային ուսուցման՝ ներառյալ առցանց դասընթացների կիրառումը բուհի կրթական ծրագրերում և ուսումնական գործընթացում,
- կրթական ծրագրերի գրավչության խթանում,
- բարձրագույն տնտեսագիտական դպրոցի կողմից կազմակերպված կրթական իրադարձություններին, վեբինարներին, պրակտիկումներին և նմանատիպ այլ միջոցառումներին մասնակցության հնարավորություն համալսարանական գործընկերություն ծրագրի շրջանակներում` կրթության թվայնացման պրակտիկայի փոխանակման ուղղությամբ:

New Partnership Agreement On Development of Online Education with Higher School of Economics of Russian National Research University
July 8, 2020
International Scientific-Educational Center of National Academy of Sciences is expanding cooperation with the Higher School of Economics of Russian National Research University (https://www.hse.ru/en/en/) and signed a partnership agreement on development of online education acknowledging the significance of developing partnership in the following areas:
- Improving the quality of education by expanding the application of distance learning technologies and e-learning, including online courses in the educational programs and educational process.
- Promoting the attractiveness of educational programs,
- Opportunity to participate in educational events, webinars, practices and other similar events organized by the Higher School of Economics within the framework of the University Partnership program to exchange education digitalization practices.