Նոր գործընկերության համաձայնագիր՝ Ռուսաստանի ազգային հետազոտական համալսարանի բարձրագույն տնտեսագիտական դպրոցի հետ հեռավար կրթության զարգացման ոլորտում
Հուլիսի 8, 2020
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը ընդլայնում է համագործակցությունը Ռուսաստանի ազգային հետազոտական համալսարանի բարձրագույն տնտեսագիտական դպրոցի հետ (https://www.hse.ru/en/en/) և կնքել է հեռավար կրթության զարգացման ոլորտում գործընկերության համաձայնագիր՝ գիտակցելով համագործակցության զարգացման կարևորությունը հետևյալ ոլորտներում՝
- կրթության որակի բարելավում` ընդլայնելով հեռավար ուսուցման տեխնոլոգիաների և էլեկտրոնային ուսուցման՝ ներառյալ առցանց դասընթացների կիրառումը բուհի կրթական ծրագրերում և ուսումնական գործընթացում,
- կրթական ծրագրերի գրավչության խթանում,
- բարձրագույն տնտեսագիտական դպրոցի կողմից կազմակերպված կրթական իրադարձություններին, վեբինարներին, պրակտիկումներին և նմանատիպ այլ միջոցառումներին մասնակցության հնարավորություն համալսարանական գործընկերություն ծրագրի շրջանակներում` կրթության թվայնացման պրակտիկայի փոխանակման ուղղությամբ:

МНОЦ НАН РА заключил соглашение с Высшей экономической школой национального исследовательского университета России в сфере развития дистанционного образования
Июль 8, 2020
Международный научно-образовательный центр НАН РА заключил соглашение с Высшей экономической школой национального исследовательского университета России (https://www.hse.ru/en/en/), расширив сотрудничество с выделением следующих важных сфер в формате дистанционного образования:
• улучшение качества образования посредством расширенного использования технологий дистанционного обучения и электронного обучения, в том числе, применение онлайн-занятий в образовательных программах и учебном процессе университета;
• развитие привлекательности образовательных программ;
• возможность участия на образовательные мероприятиях, вебинарах, практиках и других подобных мероприятиях, организованных Высшей школой экономики, в рамках программы сотрудничества между университетами-партнëрами в направлении обмена практикой цифрового образования.