Նոր համագործակցության համաձայնագիր Սլովակիայի համալսարանի հետ
Ս/թ փետրվարի 2-ին ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի և Նիտրայում Սլովակիայի գյուղատնտեսական համալսարանի (https://www.uniag.sk/en/main-page) միջև կնքվեց համագործակցության համաձայնագիր՝ որի նպատակն է նպաստել գիտահետազոտական և գիտակրթական համագործակցությանը: Սույն համաձայնագիրը սահմանում է ընդհանուր սկզբունքներն ու պայմանները, որոնց ներքո կիրականացվի համագործակցություն տարբեր գիտակրթական ուղղություններով:
Արդեն իսկ սույն համաձայնագրի շրջանակներում Սլովակիայի գյուղատնտեսական համալսարանը Նիտրայում առաջարկել է ԳԿՄԿ պրոֆեսորադասախոսական կազմից ընդգրկվել Նիտրա քաղաքում կայանալիք «17րդ Միջազգային գիտական օրեր 2022 Սլովակիայում» գիտաժողովի գիատական խորհրդում:

New cooperation agreement with the University of Slovakia
On February 2, 2022 there was signed an agreement of cooperation between ISEC NAS RA and Slovak University of Agriculture in Nitra (https://www.uniag.sk/en/main-page) which aims to promote scientific and educational cooperation between the Universities. The agreement sets out the general principles and conditions under which cooperation in various fields of science and education will be implemented.
Within the framework of the current agreement, the Slovak University of Agriculture in Nitra has made an offer for ISEC academic staff members to be included in the Scientific Committee of the "17th International Scientific Days 2022 in Slovakia" international conference to be held in Nitra.