Նոր համագործակցության համաձայնագիր Սլովակիայի համալսարանի հետ
Ս/թ փետրվարի 2-ին ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի և Նիտրայում Սլովակիայի գյուղատնտեսական համալսարանի (https://www.uniag.sk/en/main-page) միջև կնքվեց համագործակցության համաձայնագիր՝ որի նպատակն է նպաստել գիտահետազոտական և գիտակրթական համագործակցությանը: Սույն համաձայնագիրը սահմանում է ընդհանուր սկզբունքներն ու պայմանները, որոնց ներքո կիրականացվի համագործակցություն տարբեր գիտակրթական ուղղություններով:
Արդեն իսկ սույն համաձայնագրի շրջանակներում Սլովակիայի գյուղատնտեսական համալսարանը Նիտրայում առաջարկել է ԳԿՄԿ պրոֆեսորադասախոսական կազմից ընդգրկվել Նիտրա քաղաքում կայանալիք «17րդ Միջազգային գիտական օրեր 2022 Սլովակիայում» գիտաժողովի գիատական խորհրդում:

Новое соглашение о сотрудничестве с Университетом Словакии
2 февраля 2022 года между МНОЦ НАН РА и Словацким Сельскохозяйственном университете в Нитре (https://www.uniag.sk/en/main-page) было подписано соглашение о сотрудничестве, целью которого является содействие научно-исследовательскому и научно-образовательному сотрудничеству.
Данное соглашение устанавливает общие принципы и условия, в рамках которых будет реализовано сотрудничество в различных научно-образовательных направлениях.
Уже в рамках данного соглашения словацкий сельскохозяйственный университет в Нитре предложил включить профессорско-преподавательский состав МНОЦ в научный совет научной конференции "17-ые международные научные дни 2022 в Словакии".