ՏՏ կիրառումը դասավանդման գործընթացում՝ փորձի ներկայացում Թբիլիսիում
Սույն թվականի ապրիլի 20-21-ը Թբիլիսիում տեղի ունեցավ Սևծովյան համալսարանի Կրթության և հումանիտար գիտությունների ամբիոնի կողմից կազմակերպված 7-րդ միջազգային հետազոտական գիտաժողովը կրթության, լեզվի և գրականության ոլորտում: Գիտաժողովը արծարծում էր այնպիսի թեմաներ, ինչպիսիք են լեզվաբանությունը, անգլերենի դասավանդման մեթոդաբանությունը, ՏՏ կիրառումը դասավանդման գործընթացում և այլն:
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ արտաքին կապերի բաժնի պետ, անգլերենի դասախոս Արուսյակ Հարությունյանը համատեղ զեկույցով հանդես եկավ «Առցանց դասավանդում՝ նու՞յնն է, ինչ ավանդական դասավանդումը» և «Իրավաբանական անգլերենի առցանց դասավանդումից քաղված դասեր» արդիական թեմաներվ:
Գիտաժողովի ընթացքում ներկայացված նյութերը, որոնք հետազոտական աշխատանքի արգասիք են, հրատարակվելու են գիտաժողովի ժողովածուի տեսքով:

ICT in Teaching: Showcase in Tbilisi
On 20-21 April the 7th International Research Conference on Education, Language and Literature (IRCEELT 2017) was held  in Tbilisi, Georgia organized by International Black Sea University. The research conference covered such topics as linguistics, English teaching methodology, ITC in teaching etc.
Arusyak Harutyunyan, Head of Foreign Affairs Department of ISEC NAS RA, an English teacher, had two oral presentations, one joint – 'E- teaching: The Same as Brick&Mortar Teaching?' and individual presentation - 'Lessons Learnt for Online English Course'.
The oral presentations, which are based on research, will be published in the proceedings of the conference.