ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ շրջանավարտները հյուրընկալվեցին իրենց հարազատ բուհում
Ս/թ հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ կրթության որակի ապահովման, հանրային կապերի և զբաղվածության բաժինների, ինչպես նաև տնտեսագիտության և կառավարման ամբիոնի նախաձեռնությամբ հանդիպում էր կազմակերպվել «Շուկայագիտություն (Մարքեթինգ)» մասնագիտության նախկին շրջանավարտների հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ «Շուկայագիտություն» մագիստրոսական կրթական ծրագրի ուժեղ և թույլ կողմերը, վեր հանվեցին մասնագիտական և մանկավարժական պրակտիկաների կազմակերպմանն առնչվող մի քանի հարցեր: Ուսանողները ուսումնական գործընթացն ավելի արդյունավետ դարձնելու ուղղությամբ տարբեր առաջարկներ ներկայացրին: Նշվեց, որ գործնական առարկների թիվն ավելացնելու, ինչպես նաև պրակտիկան կրթական ծրագրի հետ համապատասխանեցնելու անհրաժեշտություն կա:
Շրջանավարտները տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչի տեղակալ Նարինե Մանուկյանին հավաստիացրին, որ բաց են հետագա համագործակցության համար:

Выпускники МНОЦ НАН РА - в гостях у родного вуза
По инициативе отделов МНОЦ НАН РА - обеспечения качеством образования, связей с общественностью и карьеры, а также кафедры экономики и управления - была организована встреча (18 октября с.г ) с бывшими выпускниками по специальности "Маркетинг".
На встрече обсуждались сильные и слабые стороны магистерской образовательной программы "Маркетинг", были выявлены ряд вопросов, связанных с организацией профессиональных и педагогических практик. В свою очередь, студенты внесли свои предложения, чтобы сделать учебный процесс более эффективным. В итоге все пришли к единому выводу, что необходимо увеличить количество практических предметов и разработать программу практики в соответствии с образовательной программой.
С чувством глубокой признательности к организаторам встречи, в частности – к Нарине Манукян (заведующая кафедрой экономики), выпускники выразили свою готовность к дальнейшему сотрудничеству.