ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ շրջանավարտները հյուրընկալվեցին իրենց հարազատ բուհում
Ս/թ հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ կրթության որակի ապահովման, հանրային կապերի և զբաղվածության բաժինների, ինչպես նաև տնտեսագիտության և կառավարման ամբիոնի նախաձեռնությամբ հանդիպում էր կազմակերպվել «Շուկայագիտություն (Մարքեթինգ)» մասնագիտության նախկին շրջանավարտների հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ «Շուկայագիտություն» մագիստրոսական կրթական ծրագրի ուժեղ և թույլ կողմերը, վեր հանվեցին մասնագիտական և մանկավարժական պրակտիկաների կազմակերպմանն առնչվող մի քանի հարցեր: Ուսանողները ուսումնական գործընթացն ավելի արդյունավետ դարձնելու ուղղությամբ տարբեր առաջարկներ ներկայացրին: Նշվեց, որ գործնական առարկների թիվն ավելացնելու, ինչպես նաև պրակտիկան կրթական ծրագրի հետ համապատասխանեցնելու անհրաժեշտություն կա:
Շրջանավարտները տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչի տեղակալ Նարինե Մանուկյանին հավաստիացրին, որ բաց են հետագա համագործակցության համար:

Graduates of ISEC NAS RA were hosted in their university
On 18th of October, a meeting was held with the former graduates of "Marketing" speciality, on the initiative of the Department of Quality Assurance, Public Relations, as well as the Chair of Economics and Management of ISEC NAS RA.
During the meeting, the strengths and weaknesses of the Master's "Marketing" program was discussed, as well as several issues related to the organization of professional and pedagogical practices. The students made various suggestions to make the educational process more effective. It was noted that there is a need to increase the number of practical subjects as well as to bring the practice into line with the curriculum.
The graduates assured Narine Manukyan, Deputy Head of the Chair of Economics, that they are open for further cooperation.