ARMDOCT ծրագրի շրջանակներում ԳԿՄԿ-ում կստեղծվի նոր լսարան հետազոտողների համար
Եվրամիության համաֆինանսավորմամբ Էրազմուս+ «Դոկտորական կրթության բարեփոխումը Հայաստանում՝ ակադեմիական համայնքի, արդյունաբերության պահանջներին և ԵՄ փորձին համապատասխան» (ARMDOCT) ծրագրի առաջին փաթեթի (WP1) շրջանակներում համագործակից ՀՀ 9 բուհերում և գիտահետազոտական ինստիտուտներում կստեղծվեն լսարաններ դասախոսների, հետազոտողների, ասպիրանտների համար՝ հետազոտական աշխատանքների իրականացման, վարպետության դասերի, թրեյնինգների և այլ միջոցառումների անցկացման նպատակով։
Աշխատանքային տվյալ փաթեթը համակարգում է Հայաստանում Ֆրանսիական Համալսարան-ը, որտեղ էլ կայացավ սարքավորումների մատակարարների ընտրության ավարտական փուլը։ Ըստ հանձնաժողովի ընտրության արդյունքների՝ «Բրենդ Քոմփյութերս» ընկերությունը կմատակարարի համակարգչային տեխնիկա (Լոտ 1), իսկ «Ֆիրմա Ալֆա»-ն՝ պրոյեկտորներ և սենսորային այլ համակարգեր (Լոտ2)։

A new auditorium for researchers will be established at the ISEC within the frameworks of the ARMDOCT program
September 24, 2020
Within the framework of the European Union's Erasmus+ ARMDOCT project (WP1), 9 partner universities from Armenia will be technically equipped: training rooms, as well as co-working spaces, will be designed for faculty members, researchers, and postgraduate students. The work package is coordinated by the UFAR - Université française en Arméniewhere the final stage of the supplier selection took place. Based on the committee decision two suppliers were selected:
"Brand Computers" will supply the required computer hardware (Lot 1), while "Firm Alpha" will supply projectors, interactive whiteboards etc.Stay tuned and we will soon post photos of the new training and co-working spaces of 9 RA Universities!