ԳԿՄԿ-ում տեղի ունեցավ Էրազմուս+ տեղեկատվական օր
Ս/թ հոկտեմբերի 22-ին, ժամը 11:00-ին, տեղի ունեցավ առցանց տեղեկատվական հանդիպում՝ նվիրված Տուշայի համալսարանում Էրազմուս+ միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրին: ԳԿՄԿ արտաքին կապերի բաժնի պետ Արուսյակ Հարությունյանը և միջազգայնացման պատասխանատու Դավիթ Պիպոյանը ուսանողներին ներկայացրեցին Տուշայի համալսարանը, ծրագիրը, սովորելու առանձնահատկությունները, կեցության պայմանները և այլն:
Հանդիպման ժամանակ ուսանողները հնարավորություն ունեցան հղել իրենց հուզող հարցերը ‹‹Էրազմուս+›› միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրերին դիմելու ընթացակարգի և պայմանների վերաբերյալ, որոնց տրվեցին սպառիչ պատասխաններ։

Информационный день в МНОЦ о Международной программе кредитной мобильности Erasmus +
22 октября с.г. в 11:00 ч. состоялась информационная онлайн-встреча, посвященная программе международной кредитной мобильности Erasmus + в Университете Туша.  Арусяк Арутюнян /заведующая отделом внешних связей/ и Давид Пипоян /ответственный за интернационализацию науки/ ознакомили студентов с учебными программами, особенностями обучения и условиями проживания в Университете Туша.
Во время встречи студенты имели возможность задавать свои вопросы относительно  условий, порядка подачи заявок на участие в программах международной кредитной мобильности "Эразмус +", и на все вопросы были даны исчерпывающие ответы.