Կրթություն և կարիերա EXPO 2014
Բոլոր ժամանակներում կրթությունը կարևոր տեղ է ունեցել հայ ժողովրդի կյանքում: Ժամանակի ընթացքում ավելի ու ավելի է բարձրացել նրա դերը` կատարելագործելով կրթական որակները: Այն դառնում է շատ կարևոր մի միջոց անցյալի և ապագայի միջև, մի հզոր կամուրջ, որի միջոցով փոխանցվում են մեր անցյալի ստեղծած բարոյական, գիտական և գեղագիտական բարձրարժեք ու այժմ արդեն հարուստ կենսափորձն ու կուտակումները: Շատ կարևոր է հասկանալ` ինչպիսի կրթություն ենք ստանում կամ ուզում ստանալ, որոնք են մեր պահանջները, և որն է իրական կրթության կարևորությունը:
Այս կարևոր պահանջմունքներից ելնելով` ամեն տարի կազմակերպվում է
«Կրթություն և կարիերա EXPO» միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը, որի ընթացքում Հայաստանում և արտերկրում գործող 73 կրթօջախներ հնարավորություն են ստանում ներկայանալ տարբեր տաղավարներով` ներկայացնելով իրենց կրթական ամենատարբեր ծրագրերը:
Այս տարի Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը առաջին անգամ մասնակցեց «Կրթություն և կարիերա EXPO 2014»
14-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսին` ներկայացնելով իր մագիստրոսական ծրագրերը՝ 25 տարբեր բաժիններում: Կենտրոնը ներկայացրեց նաև իր նոր հեռավար կրթական ծրագիրը, որը կմեկնարկի սեպտեմբեր ամսից:
Էքսպոյի բացումը կատարեց ՀՀ ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը: Մոտենալով ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տաղավարին՝ նախարարը ևս մեկ անգամ փաստեց, որ անպայման ներկա է գտնվելու ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ հեռավար գիտաժողովի դահլիճի բացմանը ԳԿՄԿ-ում:
Այցելուների մեծ հետաքրքրությունը ևս մեկ անգամ փաստեց, որ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը մեծ առաքելություն ունի իրականացնելու հասարակության կրթական և գիտական կյանքում:

Education and Career EXPO 2014
Education has always played an important role in the lives of Armenian people. During the time it has gradually been reinforced and stepped to a new level of educational quality as an important tool and powerful bridge linking past and future through moral, scientific and aesthetic rich and high value experience and resources. It is important to understand what kind of education we have and would like to have, what kind of requirements we have and what the true value of education is.
Based on these requirements, an International exhibition «Education and Career EXPO» is arranged every year. During the exhibition 73 Armenian and foreign schools have an opportunity to represent different educational programmes in their exhibition pavilions.
For the first time, this year International Scientific Educational Center of the National Academy of Sciences has participated in the «Education and Career EXPO 2014», the 14th international specialized exhibition by representing its Master Degree programmes in 25 different departments. ISEC also introduced its new distance learning programme, which is going to be launched from September.
Armen Ashotyan, the Minister of Education and Sciences of the RA, opened the Expo exhibition. Passing by the ISEC’s pavilion, the Minister stated that he would willingly be present at the opening of a new WEB conference hall in the building of ISEC NAS RA.
The visitors’ big favour and interest showed that ISEC NAS RA undertakes a big mission in the educational and scientific lives of society.