Մեկնարկում է երկրորդ փուլի հեռավար դասընթացները
ՀՀ ԿԳՆ «Կրթական ծրագրերի կենտրոն»-ի «Կրթության որակ և համապատասխանություն» երկրորդ վարկային ծրագրի շրջանակներում Հայաստանի բարձրագույն կրթության նորարարությունների մրցակցային հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ, ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը հայտարարում է հեռավար դասընթացների երկրորդ փուլի մեկնարկի և հեռավար դասընթացների գործերի ընդունելության մասին:
Դասընթացները մեկնարկում են ս.թ. փետրվարի 5-ին՝ 5-6 շաբաթ տևողությամբ: Հեռավար դասընթացներին գրանցվելու համար անհրաժեշտ է կատարել հետևյալ քայլերը (մինչև ս.թ. հունվարի 29-ը ներառյալ).
• Այցելե՛ք ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի հեռավար ուսուցման հարթակ՝ vle.sci.am,
• Գրանցվե՛ք ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ հեռավար ուսուցման հարթակում հետևյալ հղումով՝ http://vle.sci.am/moodle/login/index.php?lang=hy,
• Այնուհետև հետևյալ դասընթացներից ընտրեք այն դասընթաց(ներ)ը, որոնց ցանկանում եք մասնակցել (կարող եք ընտրել առավելագույնը երկու դասընթաց)՝
- Էթիկետ և միջմշակութային հաղորդակցություն
- Հաշվապահական հաշվառում
- C++ սկսնակների համար
- Լինուքս օպերացիոն համակարգի բազային դասընթաց
- Պրակտիկ մենեջմենթ
• distance@isec.am էլեկտրոնային հասցեին ուղարկեք Ձեր անձնագրի պատճեն, դիպլոմի պատճենը, կոնտակտային հեռախոսահամարը, ինչպես նաև այն դասընթաց(ներ)ի անվանումները, որոնց ցանկանում եք մասնակցել:
• Ընտրվելու դեպքում մինչև ս.թ. փետրվարի 4-ը Ձեր էլեկտրոնային փոստին կստանաք Ծրագրին Ձեր մասնակցությունը հաստատող նամակ՝ հետագա քայլերի ցուցումներով:

Начало Второго Этапа Занятий Дистанционного Образования
В рамках второго этапа грантовой программы “Качество и Соответствие Образования” “Центра Образовательных Програм” Министерства Образования и Науки РА при финансировании “Конкурсного Фонда Инноваций Высшего Образования Армении”, Международный научно-образовательный Центр НАН РА объявляет прием студентов для второго этапа дистанционного обучения. Начало занятий с 5 февраля 2015 года длительностью 5-6 недель. Для участия необходимо:
• зайти на сайт vle.sci.am
• зарегистрироваться по ссылке – http://vle.sci.am/moodle/login/index.php?lang=hy
• выбрать по желанию из представленного перечня один или максимум два предмета:
1. Этикет и межкультурные коммуникации
2. Бухгалтерский учет
3. C++ для начинающих
4. Базовый курс операционной системы Linux
5. Практический менеджмент
На электронный адрес – distance@isec.am – пошлите копии вашего паспорта, диплома и контактные телефоны с указанием выбраннного вами предмета обучения.
До 4 февраля с.г. на ваш электронный адрес вы получите письмо с подтверждением вашего участив и указанием последующих шагов.