Մեկնարկում է երկրորդ փուլի հեռավար դասընթացները
ՀՀ ԿԳՆ «Կրթական ծրագրերի կենտրոն»-ի «Կրթության որակ և համապատասխանություն» երկրորդ վարկային ծրագրի շրջանակներում Հայաստանի բարձրագույն կրթության նորարարությունների մրցակցային հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ, ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը հայտարարում է հեռավար դասընթացների երկրորդ փուլի մեկնարկի և հեռավար դասընթացների գործերի ընդունելության մասին:
Դասընթացները մեկնարկում են ս.թ. փետրվարի 5-ին՝ 5-6 շաբաթ տևողությամբ: Հեռավար դասընթացներին գրանցվելու համար անհրաժեշտ է կատարել հետևյալ քայլերը (մինչև ս.թ. հունվարի 29-ը ներառյալ).
• Այցելե՛ք ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի հեռավար ուսուցման հարթակ՝ vle.sci.am,
• Գրանցվե՛ք ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ հեռավար ուսուցման հարթակում հետևյալ հղումով՝ http://vle.sci.am/moodle/login/index.php?lang=hy,
• Այնուհետև հետևյալ դասընթացներից ընտրեք այն դասընթաց(ներ)ը, որոնց ցանկանում եք մասնակցել (կարող եք ընտրել առավելագույնը երկու դասընթաց)՝
- Էթիկետ և միջմշակութային հաղորդակցություն
- Հաշվապահական հաշվառում
- C++ սկսնակների համար
- Լինուքս օպերացիոն համակարգի բազային դասընթաց
- Պրակտիկ մենեջմենթ
• distance@isec.am էլեկտրոնային հասցեին ուղարկեք Ձեր անձնագրի պատճեն, դիպլոմի պատճենը, կոնտակտային հեռախոսահամարը, ինչպես նաև այն դասընթաց(ներ)ի անվանումները, որոնց ցանկանում եք մասնակցել:
• Ընտրվելու դեպքում մինչև ս.թ. փետրվարի 4-ը Ձեր էլեկտրոնային փոստին կստանաք Ծրագրին Ձեր մասնակցությունը հաստատող նամակ՝ հետագա քայլերի ցուցումներով:

Within the framework of the RA Ministry of Education and Science “Center for Education Projects”, the second loan programme of “Education Quality Assurance and Relevance” funded by the “Armenia Higher Education Competitive Innovation Fund”, ISEC NAS RA announces the launch of the second stage of the distance learning courses.
The courses will start on February 5th with five-week duration.
For the registration to the distance learning courses, it is required to (till January 29th inclusive)
• open ISEC NAS RA distance learning platform : vle.sci.am
• follow the link http://vle.sci.am/moodle/login/index.php?lang=hy and register please
• choose a course you would like to take (you can take maximum 2 courses)
Proposed courses
1. Etiquette and intercultural communication
2. Accounting
3. C++ for beginners
4. Linux basic course
5. Practical Management
• Send passport copy, diploma copy, and telephone number(s) to the following e-mail address: distance@isec.am . Please, also mention the courses you have chosen.
• Till February 4th you will get a notification mail about your participation in the course(s). All the registration procedures should be done properly and in due time to be considered valid.