«Արդի տարածաշրջանային հիմնախնդիրներ. մարտահրավերներ և հնարավորություններ» խորագրով մասնագիտական դասընթացների երրորդ հոսքը
Դեկտեմբերի 3, 2018
Ս.թ. նոյեմբերի 23 - դեկտեմբերի 1-ը ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի Արևելագիտության ամբիոնը և ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի շրջանավարտների հետ կապի և զբաղվածության բաժինը և Ուսանողական գիտական ընկերությունը անց կացրին «Արդի տարածաշրջանային հիմնախնդիրներ. մարտահրավերներ և հնարավորություններ» խորագրով մասնագիտական դասընթացների երրորդ հոսքը (Բաղրամյան 24դ, Հիմնարար գրադարանի շենք, 2-րդ հարկի 2.1 լսարանում):
Դասախոսություններով հանդես եկան՝
Նոյեմբերի 23 - բ.գ.թ. Արմեն Իսրայելյանը (ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտ), թեմա՝ «Իրանի նախագահ Հասան Ռուհանիի կառավարության առջև ծառացած ներքին և արտաքին մարտահրավերները»:
Նոյեմբերի 24 - պ.գ.թ. Քրիստինե Մելքոնյանը (ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտ), թեմա՝ «Հայկական հարցի հոլովույթը 1940-ական թթ.-ից մինչև արդի փուլը»:
Նոյեմբերի 28 - պ.գ.թ. Բենիամին Մաիլյանը (ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտ), թեմա՝ «Հետխորհրդային Վրաստանի արտաքին քաղաքականության առանձնահատկությունները՝ աբխազական և հարավօսական հիմնահարցերի համատեքստում»:
Նոյեմբերի 29 - պ.գ.թ. Լիանա Մամյանը (Երևանի պետական համալսարան), թեմա՝ «Արցախյան հիմնախնդրի կարգավորումը ամերիկահայ լոբբիստական կազմակերպությունների գործունեության առանցքում»:
Դեկտեմբերի 1 - Ծաղկանուշ Միրզոյանը (Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարան), թեմա՝ «Տարածաշրջանային կլիմայական փոփոխությունները և բնակչության պարենային անվտանգության հիմնախնդիրները»:
Դասընթացները տեղի ունեցան Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի (Բաղրամյան 24դ, Հիմնարար գրադարանի շենք) 2-րդ հարկի 2.1 լսարանում:

"Modern Regional Problems. Challenges and Opportunities: The Third Stream of Professional Trainings
On November 23 - December 1,2018 the Department of Oriental Studies of the ISEC NAS RA, the Alumni and Career Development Department and the Student Scientific Society of the ISEC NAS RA held the 3rd stream of "Modern Regional Problems. Challenges and Opportunities " professional trainings(24rd Baghramyan Street, Library Building, 2nd floor 2.1 room).
Lectures,
November 23 - PhD Armen Israelyan (Institute of Oriental Studies of NAS RA), "Internal and External Challenges facing the government of Iranian President Hassan Rouhani".
November 24 - PhD Christine Melkonyan (Institute of Oriental Studies of the National Academy of Sciences of Armenia), "The Context of the Armenian Question from the 1940s to the Present Stage".
November 28 - PhD Benjamin Mailyan (Institute of Oriental Studies of NAS RA), "Peculiarities of the Foreign Policy of Post-Soviet Georgia in the Context of Abkhazian and South Ossetian Issues".
November 29 - PhD Liana Mamyan (Yerevan State University), topic: "Settlement of the Artsakh issue in the core of the activity of American-Armenian lobbying organizations".
December 1 - Tsaghkanush Mirzoyan (National State University of Armenia), topic: "Regional Climate Change and Population's Food Safety Issues".
The trainings were held in room 2.1, 2nd floor of the ISEC NAS RAS(24d Baghramyan, Library Building).