«Արդի տարածաշրջանային հիմնախնդիրներ. մարտահրավերներ և հնարավորություններ» խորագրով մասնագիտական դասընթացների երրորդ հոսքը
Դեկտեմբերի 3, 2018
Ս.թ. նոյեմբերի 23 - դեկտեմբերի 1-ը ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի Արևելագիտության ամբիոնը և ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի շրջանավարտների հետ կապի և զբաղվածության բաժինը և Ուսանողական գիտական ընկերությունը անց կացրին «Արդի տարածաշրջանային հիմնախնդիրներ. մարտահրավերներ և հնարավորություններ» խորագրով մասնագիտական դասընթացների երրորդ հոսքը (Բաղրամյան 24դ, Հիմնարար գրադարանի շենք, 2-րդ հարկի 2.1 լսարանում):
Դասախոսություններով հանդես եկան՝
Նոյեմբերի 23 - բ.գ.թ. Արմեն Իսրայելյանը (ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտ), թեմա՝ «Իրանի նախագահ Հասան Ռուհանիի կառավարության առջև ծառացած ներքին և արտաքին մարտահրավերները»:
Նոյեմբերի 24 - պ.գ.թ. Քրիստինե Մելքոնյանը (ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտ), թեմա՝ «Հայկական հարցի հոլովույթը 1940-ական թթ.-ից մինչև արդի փուլը»:
Նոյեմբերի 28 - պ.գ.թ. Բենիամին Մաիլյանը (ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտ), թեմա՝ «Հետխորհրդային Վրաստանի արտաքին քաղաքականության առանձնահատկությունները՝ աբխազական և հարավօսական հիմնահարցերի համատեքստում»:
Նոյեմբերի 29 - պ.գ.թ. Լիանա Մամյանը (Երևանի պետական համալսարան), թեմա՝ «Արցախյան հիմնախնդրի կարգավորումը ամերիկահայ լոբբիստական կազմակերպությունների գործունեության առանցքում»:
Դեկտեմբերի 1 - Ծաղկանուշ Միրզոյանը (Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարան), թեմա՝ «Տարածաշրջանային կլիմայական փոփոխությունները և բնակչության պարենային անվտանգության հիմնախնդիրները»:
Դասընթացները տեղի ունեցան Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի (Բաղրամյան 24դ, Հիմնարար գրադարանի շենք) 2-րդ հարկի 2.1 լսարանում:

Занятия по профессиональной переподготовке слушателей третьего потока под рубрикой "Современные региональные проблемы: вызовы и возможности противостояния"
Декабрь 3, 2018
Кафедра востоковедения, СНО и отдел занятости и связи с выпускниками Международного научно-образовательного центра НАН РА организовали с 23 ноября по 1 декабря 2018 года занятия по профессиональной переподготовке третьего потока слушателей по теме "Современные региональные проблемы: вызовы и возможности противостояния".
На лекциях выступили:
23 ноября с.г. – Армен Исраелян, к.ф.н., (Институт востоковедения НАН РА), тема - "Внешние и внутренние вызовы, стоящие перед правительством президента Ирана Гасана Руйани".
24 ноября с.г - Кристине Мелконян, к.ист.н., (Институт востоковедения НАН РА), тема - "Эволюция Армянского вопроса, начиная с 1940-ых гг. по настоящее время".
28 ноября с.г – Бениамин Маилян, к.ист.н, (Институт востоковедения НАН РА), тема -"Особенности внешней политики постсоветской Грузии в контексте основных вопросов Абхазии и Южной Осетии".
29 ноября с.г. – Лиана Мамян, к.ист.н, (Ереванский государственный университет), тема - "Регулирование Арцахской проблемы на основе деятельности армянских лоббистских организаций в США".
1 декабря с.г. – Цахкануш Мирзоян, (Национально-государственный университет Армении), тема - "Региональные климатические изменения и проблемы продовольственной безопасности населения".
Лекции были проведены в Международном научно-образовательном центре НАН РА (пр. Баграмяна 24 д, здание Фундаментальной библиотеки НАН РА, 2 этаж, аудитория 2.1).