ԳԿՄԿ-ն ճանապարհեց իրավագետ և քաղաքագետ մագիստրոսներին
Սեպտեմբերի 12-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը ճանապարհեց 2022/2023 ուստարվա իրավագետ և քաղաքագետ շրջանավարտներին:
Ոգեշնչող ու խորհուրդներով հագեցած էր ԳԿՄԿ իրավագիտության ամբիոնի վարիչ Սիմոն Բաբայանի շնորհավորական ուղերձը՝ ուղղված շրջանավարտներին, ով հորդորեց մշտապես ինքնակրթվել և կատարելագործվել մեր պետության արժանապատիվ քաղաքացի լինելու և իրենց մասնագիտական գործունեությամբ հզոր ու բարեկեցիկ երկիր կառուցելու ճանապարհին:
Ողջույնի խոսքով հանդես եկավ նաև ԳԿՄԿ պատմության, քաղաքագիտության և միջազգային հարաբերությունների ամբիոնի վարիչ Կարեն Խաչատրյանը, ով հույս հայտնեց, որ այսօրվա շրջանավարտները մոտ ապագայում արդեն իրենց ուրույն խոսքը կասեն երկրի զարգացման գործում կարևոր դեր ունեցող այս ոլորտում՝ լուծելով առաջնահերթ խնդիրներ և գրանցելով նշանակալի արդյունքներ։
Այնուհետև Ս. Բաբայանը և Կ. Խաչատրյանը շրջանավարտներին հանձնեցին ավարտական դիպլոմները՝ մաղթելով արգասաբեր աշխատանք, մասնագիտական և անձնական հաջողություններ:

МНОЦ провожал выпускников факультетов юриспруденции и политологии
12 сентября Международный научно-образовательный центр НАН РА провожал выпускников факультетов юриспруденции, истории, политологии и международных отношений 2022/2023 учебного года.
Поздравительное послание, адресованное выпускникам заведующего кафедрой юриспруденции МНОЦ Симона Бабаяна было вдохновляющим и мотивирующим, который призвал постоянно совершенствовать свои знания и умения, заниматься самообразованием, чтобы быть достойным гражданином нашего государства и своей профессиональной деятельностью внести свой особый вклад в развитие сильного и процветающего государства.
С приветственной речью выступил также заведующий кафедрой истории, политологии и международных отношений МНОЦ Карен Хачатрян, который выразил надежду, что сегодняшние выпускники в ближайшем будущем скажут свое достойное слово в этой области, которое сыграет важную роль в развитие страны, решении приоритетных задач и достижения значимых результатов.
С. Бабаян и К. Хачатрян вручили выпускникам дипломы, пожелав им плодотворной работы, профессиональных и личных успехов.