ԳԿՄԿ իրավագետներին ու դեղագետներին հանձնեցին իրենց ավարտական դիպլոմները
Ս.թ. ապրիլի 10-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում տեղի ունեցավ «Իրավագիտություն» և «Դեղագործական քիմիա» ամբիոնների առկա ուսուցման մագիստրատուրայի 2022-2023 ուստարվա շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման արարողությունը:
Այս հիշարժան օրվա առթիվ իր ողջույնի և բարեմաղթանքի խոսքը հղեց ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրեն Արմեն Սարգսյանը, ով շնորհավորելով շրջանավարտներին՝ հույս հայտնեց, մշտապես բարձր կպահեն ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ի հեղինակությունը, քանի որ այն կարևոր դերակատարում է ունեցել իրենց մասնագիտական առաջընթացի ապահովման գործընթացում, ինչպես նաև շնորհակալություն հայտնեց պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին նվիրված աշխատանքի և ներդրված ջանքերի համար: «Վստահ եմ, որ ձեզանից շատերը կվերադառնան մեր Կենտրոն որպես գործընկերներ և ձեռքբերած գիտելիքները կփոխանցեն հաջորդ սերունդներին: Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ ձեզ և մաղթում մասնագիտական ձեռքբերումներ և նորանոր նվաճումներ», - իր խոսքը եզրափակեց Կենտրոնի տնօրեն Ա. Սարգսյանը:
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ իրավագիտության ամբիոնի վարիչ Սիմոն Բաբայանը նույնպես շնորհավորեց շրջանավարտներին՝ ընդգծելով, որ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ն միշտ աչքի է ընկել ուսումնական գործընթացի կազմակերպման որակյալ մոտեցմամբ, ինչի վառ ապացույցն է տարբեր ոլորտներում Կենտրոնի շրջանավարտների մեծ պահանջարկը: Այնուհետև Ս. Բաբայանը շրջանավարտներին հանձնեց ավարտական դիպլոմները՝ մաղթելով բեղմնավոր աշխատանք և մասնագիտական հաջողություններ:

Lawyers and pharmacists of ISEC were awarded diplomas
On April 10, the International Scientific-Educational Center of NAS RA hosted a graduation ceremony for graduates of the full-time Master's degree of the 2022-2023 academic year of the Departments of Jurisprudence and Pharmaceutical Chemistry.
On the occasion of this memorable day, the Director of ISEC NAS RA, Armen Sargsyan sent his greetings and best wishes to the graduates, expressing hope that they would always maintain the reputation of ISEC NAS RA, since it played an important role in ensuring their professional growth, and also expressed gratitude to the teaching staff for their dedicated work and efforts. "I am sure that many of you will return to our Center as colleagues and pass on the acquired knowledge to the next generations. I congratulate you once again and wish you professional achievements", concluded his speech Armen Sargsyan.
Simon Babayan, Head of ISEC NAS RA Department of Jurisprudence also congratulated the graduates, highlighting that ISEC NAS RA has always been distinguished by a high-quality approach to the organization of the educational process, which is clearly evidenced by the high demand for graduates of the Center in various fields. S. Babayan handed over graduation diplomas to the graduates, wishing them fruitful work and professional success.