ԳԿՄԿ իրավագետներին ու դեղագետներին հանձնեցին իրենց ավարտական դիպլոմները
Ս.թ. ապրիլի 10-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում տեղի ունեցավ «Իրավագիտություն» և «Դեղագործական քիմիա» ամբիոնների առկա ուսուցման մագիստրատուրայի 2022-2023 ուստարվա շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման արարողությունը:
Այս հիշարժան օրվա առթիվ իր ողջույնի և բարեմաղթանքի խոսքը հղեց ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրեն Արմեն Սարգսյանը, ով շնորհավորելով շրջանավարտներին՝ հույս հայտնեց, մշտապես բարձր կպահեն ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ի հեղինակությունը, քանի որ այն կարևոր դերակատարում է ունեցել իրենց մասնագիտական առաջընթացի ապահովման գործընթացում, ինչպես նաև շնորհակալություն հայտնեց պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին նվիրված աշխատանքի և ներդրված ջանքերի համար: «Վստահ եմ, որ ձեզանից շատերը կվերադառնան մեր Կենտրոն որպես գործընկերներ և ձեռքբերած գիտելիքները կփոխանցեն հաջորդ սերունդներին: Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ ձեզ և մաղթում մասնագիտական ձեռքբերումներ և նորանոր նվաճումներ», - իր խոսքը եզրափակեց Կենտրոնի տնօրեն Ա. Սարգսյանը:
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ իրավագիտության ամբիոնի վարիչ Սիմոն Բաբայանը նույնպես շնորհավորեց շրջանավարտներին՝ ընդգծելով, որ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ն միշտ աչքի է ընկել ուսումնական գործընթացի կազմակերպման որակյալ մոտեցմամբ, ինչի վառ ապացույցն է տարբեր ոլորտներում Կենտրոնի շրջանավարտների մեծ պահանջարկը: Այնուհետև Ս. Բաբայանը շրջանավարտներին հանձնեց ավարտական դիպլոմները՝ մաղթելով բեղմնավոր աշխատանք և մասնագիտական հաջողություններ:

Юристам и фармацевтам МНОЦ вручили их дипломы
С.г.10 апреля в Международном научно-образовательном центре НАН РА состоялась церемония вручения дипломов выпускникам магистратуры очного обучения 2022-2023 учебного года кафедр "Юриспруденция" и "Фармацевтическая химия".
В связи с этим памятным днем с приветственным словом выступил директор МНОЦ НАН РА Армен Саргсян, который, поздравив выпускников, выразил надежду, что они всегда будут высоко держать авторитет МНОЦ НАН РА, поскольку он сыграл важную роль в процессе обеспечения их профессионального прогресса, а также выразил благодарность профессорско-преподавательскому составу за преданную работу и приложенные усилия. "Уверен, что многие из вас вернутся в наш Центр в качестве партнеров и передадут полученные знания следующим поколениям. Еще раз поздравляю вас и желаю профессиональных новых достижений", - отметил директор Центра А. Саргсян.
Заведующий кафедрой юриспруденции МНОЦ НАН РА Симон Бабаян также поздравил выпускников, подчеркнув, что МНОЦ НАН РА всегда отличался качественным подходом к организации учебного процесса, ярким свидетельством чего является высокий спрос выпускников Центра в различных сферах. Затем С. Бабаян вручил выпускникам дипломы, пожелав им плодотворной работы и профессиональных успехов.