Հեռավար դասընթացների հավաստագրերի հանձնում
Ս.թ. մարտի 25-ին, մարտի 27-ին և ապրիլի 10-ին ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնում տեղի ունեցավ հեռավար դասընթացների հավաստագրերի շնորհումը դասընթացների շրջանավարտներին: Առավել քան 250 մասնակցի, որոնք բարեհաջող ավարտել էին հեռավար դասընթացները, շնորհվեցին հավաստագրեր, որոնք կօգնեն շրջանավարտներին գտնել իրենց տեղը ներկայիս աշխատաշուկայում՝ զինված նոր գիտելիքներով և հմտություններով:
Հեռավար կրթությունը ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ում իրականացվել է ՀՀ ԿԳՆ «Կրթական ծրագրերի կենտրոն»-ի «Կրթության որակ և համապատասխանություն» երկրորդ վարկային ծրագրի շրջանակներում Հայաստանի բարձրագույն կրթության նորարարությունների մրցակցային հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ:

25 марта, 27 марта и 10 апреля 2015 года в Международном научно-образовательном Центре НАН РА были вручены сертификаты 250 участникам, успешно прошедшим курсы дистанционного обучения с приобретением новых знаний и навыков, которые помогут выпускникам найти свое место на рынке труда.
Дистанционное обучение в МНОЦ НАН РА было осуществлено “Центром образовательных программ” при финансировании “Конкурсного фонда инноваций высшего образования Армении” в рамках второй грантовой программы “Качество и соответствие образования” Министерства Образования и Науки РА.