Մրցանակ՝ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների հիմնադրման 48-ամյակի կապակցությամբ
Ս/թ դեկտեմբերի 2-ին Երևանում (Դվին մյուզիք հոլլ) նշվել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների հիմնադրման 48-ամյակը: ԱՄԷ-ի և ՀՀ-ի միջև կրթության և մշակույթի ոլորտում հարաբերությունների ամրապնդման նպատակով դեսպանությունը հանդես էր եկել մի շարք նախաձեռնություններով:
Նախաձեռնությունների շրջանակում ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի արևելագիտության ամբիոնի երկու ուսանողներ Անի Սարուխանյանը և Նվարդ Աղավյանը արժանացան ՀՀ-ում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների դեսպանության կողմից ՀՀ բուհերի լավագույն արևելագետ ուսանողներին տրամադրվող մրցանակներին, որը նրանց հնարավորություն է ընձեռում 2020 թ. փետրվարին մեկնել Արաբական Միցյալ Էմիրություններ, շրջագայել տեղի գիտակրթական կենտրոններում և ծանոթանալ նրանց կրթական համակարգին:

Award on the 48th anniversary of establishmend of the United Arab Emirates
The 48th anniversary of the establishment of the United Arab Emirates was celebrated on December 2, 2019 in Yerevan (Dvin Music Hall). The Embassy has come up with a number of initiatives to strengthen ties between the UAE and Armenia in the field of education and culture.
Within the framework of the initiatives, two students of the Chair of Oriental Studies of the International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of Armenia Ani Sarukhanyan and Nvard Aghavyan were awarded by the Embassy of the United Arab Emirates in the Republic of Armenia with the prizes of the best Oriental Studies students of the RA Universities. This award gives them the opportunity to visit the United Arab Emirates in February, travel its local scientific and education centers and learn about their educational system.