Մենք հիշում և դատապարտում ենք
Բազմահազար մարդիկ ամեն տարի այցելում են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցում 20-րդ դարի սկզբին ցեղասպանության զոհ դարձած ավելի քան մեկուկես միլիոն հայերի հիշատակին:
Այս տարի , ելնելով երկրում ստեղծված իրավիճակից, ՀՀ Կառավարությունը կոչ է արել մնալ տանը և չմասնակցել բազմամարդ միջոցառումների:
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի անձնակազմն ու մագիստրանտները հիշում և դատապարտում են 1915 թ.-ի ոճրագործությունները և պատրաստվում են միասնաբար իրենց տների պատուհաններին մեկական մոմ վառել` ի նշան հարգանքի և խոնարհումի:

We remember and condemn
Thousands of people visit the Tsitsernakaberd Memorial every year to pay tribute to the more than 1.5 million Armenians who fell victim to the genocide in the early 20th century.
This year, due to the situation in the country, the Government of the Republic of Armenia called on to stay at home and not to take part in crowded events.
The staff and students of the International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia remember, condemn the  1915 genocide and are going to light a candle on the windows of their houses together as a sign of respect and humility.