Մեկնարկեց 2016թ-ի 02-06-ը մարտական հերթապահություն իրականացրած կամ մարտական գործողություններին մասնակցած ուսանողների փաստաթղթերի ընդունելությունը
Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2018 թվականի դեկտեմբերի 13-ի որոշումը, Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի և ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության միջև կնքված նվիրաբերության պայմանագրի շրջանակներում սույն թվականի փետրվարի 11-ից մարտի 1-ը հայտարարվում է 2016 թվականի ապրիլի 02-ից 06-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ զինված ուժերում մարտական հերթապահություն իրականացրած կամ մարտական գործողություններին մասնակցած առկա և հեռակա ուսուցմամբ բակալավրի և մագիստրոսի կրթական ծրագրում ընդգրկված ուսանողների փաստաթղթերի ընդունելություն՝ ըստ առաջադիմության, մասնակի՝ 20 տոկոսի չափով զեղչի տրամադրման նպատակով: Տեղեկացնում ենք, որ բուհի կողմից և ՀԵՀ ու ՀՀ ԿԳՆ կողմից տրամադրվող ընդհանուր գումարը չպետք է գերազանցի ուսման վարձավճարի 50 տոկոսը: Փոխհատուցումը իրականացվելու է 2018-2019 ուսումնական տարվա համար:

Начался прием документов от лиц, осуществивших боевое дежурство или принявших участие в боевых действиях 2-6 апреля 2016 года, для очного и заочного обучения в бакалавриате и магистратуре
Принимая за основу постановление правительства Республики Армения от 13 декабря 2018 года, в рамках заключенного договора о благотворительном пожертвовании между Молодежным фондом Армении (МФА) и Министерством образования и науки РА (МОН РА) с 11 февраля по 1 марта 2019 года объявляется прием документов от лиц, осуществивших боевое дежурство или принявших участие в боевых действиях 2-6 апреля 2016 года, для очного и заочного обучения в бакалавриате и магистратуре с целью предоставления 20% скидки в оплате за образование. Информируем, что предоставленная общая сумма со стороны вуза, МФА и МОН РА не должна превышать 50% оплаты за обучение. Компенсация будет осуществлена для 2018-2019 учебного года.