Մեկնարկեց 2016թ-ի 02-06-ը մարտական հերթապահություն իրականացրած կամ մարտական գործողություններին մասնակցած ուսանողների փաստաթղթերի ընդունելությունը
Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2018 թվականի դեկտեմբերի 13-ի որոշումը, Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի և ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության միջև կնքված նվիրաբերության պայմանագրի շրջանակներում սույն թվականի փետրվարի 11-ից մարտի 1-ը հայտարարվում է 2016 թվականի ապրիլի 02-ից 06-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ զինված ուժերում մարտական հերթապահություն իրականացրած կամ մարտական գործողություններին մասնակցած առկա և հեռակա ուսուցմամբ բակալավրի և մագիստրոսի կրթական ծրագրում ընդգրկված ուսանողների փաստաթղթերի ընդունելություն՝ ըստ առաջադիմության, մասնակի՝ 20 տոկոսի չափով զեղչի տրամադրման նպատակով: Տեղեկացնում ենք, որ բուհի կողմից և ՀԵՀ ու ՀՀ ԿԳՆ կողմից տրամադրվող ընդհանուր գումարը չպետք է գերազանցի ուսման վարձավճարի 50 տոկոսը: Փոխհատուցումը իրականացվելու է 2018-2019 ուսումնական տարվա համար:

February 12, 2019The reception of students' documents on combat duty or combat operations started on 02-06, 2016 has been launched
Based on the decision of the Government of the Republic of Armenia dated December 13, 2018, within the framework of the donation agreement signed between the Youth Foundation of Armenia and the Ministry of Education and Science of the Republic of Armenia, from February 11 to March 1, 2019 it will be announced  the reception of the documents,  for students enrolled in undergraduate and graduate study programs of full time and part time learning from April 02-06, 2016 in combat operations in the RA Armed Forces according to progress, to provide a 20% discount form . Please note that the total amount provided by the University and the EIF and the Ministry of Education and Science of the Republic of Armenia should not exceed 50% of the tuition fee. The compensation will be provided for the 2018-2019 academic year.