Առցանց դասընթացներ Ռուսաստանի ազգային հետազոտական համալսարանի բարձրագույն տնտեսագիտական դպրոցում
Հոկտեմբերի 18, 2021ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը շարունակում է համագործակցությունը Ռուսաստանի ազգային հետազոտական համալսարանի բարձրագույն տնտեսագիտական դպրոցի հետ (https://www.hse.ru/en/en/): Այսուհետ լրացուցիչ կրթության համատեքստում 2021-2022թթ. ուս. տարվա, 2-րդ կիսամյակից ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ բոլոր ամբիոնների ուսանողները, ցանկության դեպքում կարող են գրանցվել բարձրագույն տնտեսագիտական դպրոցի առցանց դասընթացներին և այն բարեհաջող ավարտելու դեպքում ստանալ բարձրագույն տնտեսագիտական դպրոցի կողմից տրված հավաստագիր, որում նշված կլինեն կրեդիտները:
Առցանց դասընթացների վճարը կազմում է 10,000 ՀՀ դրամ:
Դասընթացները հասանելի են նաև ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ դասախոսների համար:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է ռուսերեն լեզվի իմացություն, որը կստուգվի առցանց թեստավորման միջոցով ս/թ. նոյեմբերի 25-ին:
Սույն կիսամյակում հասանելի առցանց դասընթացների ցանկը տես՝ https://elearning.hse.ru/mirror/pubs/share/484387022.pdf
Գրանցման համար այցելել՝ https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScJg-Yv0AnQBIEKf6sr0575n8JKMY8e2gs0JxJuKFwek0Al5w/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0
Բաց մի՛ թողեք Ռուսաստանի լավագույն տնտեսագիտական համալսարանում ուսանելու հնարավորությունը:
Ծրագրի կոնտակտային անձ՝ Էլլա Պապիկյան, ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ արտաքին կապերի բաժնի գլխավոր մասնագետ, հեռ՝ (+374 60) 623598; Էլ-փոստ՝ ella.papikyan@isec.am

Online Courses at the HSE University (National Research University Higher School of Economics)
October 18, 2021The International Scientific-Educational Center of the RA National Academy of Sciences continues the cooperation with the Higher School of Economics University (Russia) (https://www.hse.ru/en/). In the context of further education, from the 2nd semester of the 2021-2022 academic year, ISEC students from all departments are welcome to register for HSE University on-line courses. In case of successful completion, students will receive a certificate issued by HSE University with corresponding credits involved. The courses are also available for the ISEC faculty members.
The fee for online courses is 10,000 AMD.
Russian language knowledge is a must. It will be tested through online testing on November 25.
The list of online courses for the mentioned semester is available at: https://elearning.hse.ru/mirror/pubs/share/484387022.pdf