Տեղեկացնում ենք, որ սկսվել է ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի ԿԱՃԱՌ/ ԱԿԱԴԵՄԻԱ․ հասարակագիտական պարբերականի 2025թ. երկրորդ համարի հոդվածների հավաքագրման գործընթացը։
Հոդվածների ներկայացման ձևաչափին կարող եք ծանոթանալ տեխնիկական պահանջների բաժնում հետևյալ հղմամբ՝ https://katchar.sci.am/index.php/ksp/formatting-guide հղմամբ:
2025թ. երկրորդ համարում ընդգրկվելու համար հոդվածներն անհրաժեշտ է ներկայացնել մինչև ս․թ հուլիսի 15-ը:
Հոդվածները ներկայացնելու համար անհրաժեշտ է մուտք գործել http://katchar.isec.am/ կայք, այնուհետև անցնել «Հրավիրում ենք հեղինակների» բաժին և սեղմել «ՆԵՐԿԱՅԱՑՆԵԼ ՀՈԴՎԱԾ» կոճակը՝ հետևելով հոդվածների ներկայացման ուղեցույցին։
ԿԱՃԱՌ/ ԱԿԱԴԵՄԻԱ․ հասարակագիտական պարբերականի գլխավոր խմբագիրն է հոգեբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Նաիրա Հակոբյանը:
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել (+37410) 56 81 83 (358) հեռախոսահամարով կամ ուղարկել նամակ հետևյալ էլ.հասցեով՝ katchar@isec.am:

Май 26, 2025Сообщаем, что начат приём статей для второго выпуска 2025 года общественно-гуманитарного журнала КАЧАР / АКАДЕМИЯ, издаваемого Международным научно-образовательным центром Национальной академии наук Республики Армения.
С требованиями к оформлению статей можно ознакомиться в разделе технических требований по следующей ссылке:
https://katchar.sci.am/index.php/ksp/formatting-guide
Для включения статьи во второй выпуск 2025 года, материалы необходимо представить до 15 июля текущего года.
Чтобы подать статью, необходимо зайти на сайт:
http://katchar.isec.am/, затем перейти в раздел «Приглашение авторам» и нажать кнопку «ПОДАТЬ СТАТЬЮ», следуя инструкциям по подаче.
Главный редактор общественно-гуманитарного журнала КАЧАР / АКАДЕМИЯ — доктор психологических наук, профессор Наира Акопян.