ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը և Հյուսիսային համալսարանը 2025 թվականի ապրիլի 22-ին համատեղ կազմակերպում են «Կանաչ տնտեսության մարտահրավերները կայուն զարգացման համատեքստում» խորագրով գիտաժողով:
Գիտաժողովի աշխատանքային լեզուն անգլերենն է, անցկացման ձևաչափը՝ հիբրիդային (և՛ առցանց, և՛ առկա), անցկացման վայրը՝ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ 10-րդ հարկի դահլիճ, հասցեն՝ Մարշալ Բաղրամյանի պող. 24/6:
Գիտաժողովին հայտագրման վերջնաժամկետը 2025 թվականի ապրիլի 7-ն է, իսկ հոդվածների ներկայացման վերջնաժամկետը` ապրիլի 14-ը:
Հոդվածների ներկայացման տեխնիկական պահանջներին կարելի է ծանոթանալ այստեղ.
Հոդվածները (մինչև 10 էջ, A4 ձևաչափ) պետք է ուղարկվեն հետևյալ էլեկտրոնային փոստին. Jarmen2005@gmail.com։ Դրանք անվճար կտպագրվեն Հյուսիսային համալսարանի «Հյուսիսափայլ» գիտական պարբերականում`
Լրացուցիչ տեղեկությունների համար զանգահարել (+374 41-40-71-70) կամ գրել Jarmen2005@gmail.com էլփոստին:

CONFERENCE INVITATION
The International Scientific - Educational Center of the NAS RA and Northern University are jointly organizing a conference on “Challenges of the Green Economy in the Context of Sustainable Development” on April 22, 2025.
The working language of the conference is English, the format of the conference is hybrid (both online and in person), the venue is the 10th floor hall of the ISEC NAS RA, address: Marshal Baghramyan Ave. 24/6.
The deadline for registration for the conference is April 7, 2025, and the deadline for submission of articles is April 14.
The technical requirements for submitting articles can be found here.
Articles (up to 10 pages, A4 format) should be sent to the following e-mail: Jarmen2005@gmail.com , they will be published free of charge in the scientific journal “Hyusisapayl” of the Northern University:
For additional information, call (+374 41-40-71-70) or write to the e-mail address Jarmen2005@gmail.com .