ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը և Հյուսիսային համալսարանը 2025 թվականի ապրիլի 22-ին համատեղ կազմակերպում են «Կանաչ տնտեսության մարտահրավերները կայուն զարգացման համատեքստում» խորագրով գիտաժողով:
Գիտաժողովի աշխատանքային լեզուն անգլերենն է, անցկացման ձևաչափը՝ հիբրիդային (և՛ առցանց, և՛ առկա), անցկացման վայրը՝ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ 10-րդ հարկի դահլիճ, հասցեն՝ Մարշալ Բաղրամյանի պող. 24/6:
Գիտաժողովին հայտագրման վերջնաժամկետը 2025 թվականի ապրիլի 7-ն է, իսկ հոդվածների ներկայացման վերջնաժամկետը` ապրիլի 14-ը:
Հոդվածների ներկայացման տեխնիկական պահանջներին կարելի է ծանոթանալ այստեղ.
Հոդվածները (մինչև 10 էջ, A4 ձևաչափ) պետք է ուղարկվեն հետևյալ էլեկտրոնային փոստին. Jarmen2005@gmail.com։ Դրանք անվճար կտպագրվեն Հյուսիսային համալսարանի «Հյուսիսափայլ» գիտական պարբերականում`
Լրացուցիչ տեղեկությունների համար զանգահարել (+374 41-40-71-70) կամ գրել Jarmen2005@gmail.com էլփոստին:

Международный научно-образовательный центр НАН РА и Северный университет совместно организуют конференцию на тему “Вызовы зеленой экономики в контексте устойчивого развития” 22 апреля 2025 года.
Рабочий язык конференции – английский, формат конференции – гибридный (как онлайн, так и очный), место проведения – зал МНОЦ НАН РА на 10 этаже, адрес: пр. Маршала Баграмяна, 24/6.
Крайний срок регистрации на конференцию – 7 апреля 2025 года, а крайний срок подачи статей – 14 апреля.
С техническими требованиями к подаче статей можно ознакомиться здесь:
Статьи (объемом до 10 страниц, формат А4) следует присылать на следующий электронный адрес: Jarmen2005@gmail.com Они будут опубликованы бесплатно в научном журнале “Юсисапайл” Северного университета:
Для получения дополнительной информации звоните по телефону (+374 41-40-71-70) или пишите на электронный адрес Jarmen2005@gmail.com.