Միջազգային ակադեմիական փորձի փոխանցում
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը (ԳԿՄԿ) հյուրընկալել է ամերիկահայ տնտեսագետ, պրոֆ Արմինե Շահոյանին։ Միջազգային առաջատար փորձի փոխանցման համատեքստում նախա­տեսված է 3-օրյա միջոցառումների շարք՝ ստորև նշված ժամանակացույցով։
Մասնակցությունն անվճար է։
Մասնակցել կարող են ինչպես ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ աշխատակից­ները, ուսանողները և շրջա­նավարտները, այնպես էլ այլ հետաքրքրվածներ՝ նախապես գրանցման պարտադիր պայմանով։
Գրանցվելու համար անցե՛ք հղումով
https://forms.gle/7pUDFMdRj8A8yW1w9
Ուշադրություն հունիսի 24-ի հանդիպումն ունենալու է հանձնարարությունների առցանց ստուգ­ման մասով շարունակություն և եզրափակվելու է 1 կրեդիտ ծավալով վերապատ­րաս­տ­ման հավաստագրով։
ԺԱՄԱՆԱԿԱՑՈՒՅՑ
Հունիսի 18-ին՝ ժ 12:30-ին
ՎԱՐՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԴԱՍ՝ «Միջազգային տնտեսական կառույցներ» թեմա­­յով։
Մասնակիցներ՝ ուսանողներ և այլ հետաքրքրվածներ։
Անցկացման վայրը՝ 10-րդ հարկի նիստերի դահլիճ։
Հունիսի 20-ին՝ ժ 16:00-ին
ԴԱՍԱԽՈՍՈՒԹՅՈՒՆ՝ «Մեծահասակների կրթությունը ԱՄՆ-ում․ անդրագոգիկայի սկզբունքները և զարգացման միտումները» թեմայով:
Մասնակիցներ՝ «Կրթության կառավարում» ծրագրի ուսանողներ, շրջա­նա­վարտներ և այլ հետաքրքրվածներ։
Անցկացման վայրը՝ 2.1 լսարան։
Հունիսի 24-ին՝ ժ 12:30-ին
ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՇԽԱՏԱԺՈՂՈՎՆԵՐ՝ նվիրված որակի կառավարման (QM) չափանիշներին, դասընթացների մշակմանը և արհեստական բանականությանը:

Международный обмен академическим опытом
Июнь 16, 2026Международный научно-образовательный центр НАН РА (МНОЦ) принимает у себя американского экономиста армянского происхождения, профессора Армине Шагоян. В рамках передачи передового международного опыта запланирована 3-дневная серия мероприятий согласно нижеуказанному графику.
Участие бесплатное.
Участие открыто как для сотрудников, студентов и выпускников МНОЦ НАН РА, так и для всех заинтересованных лиц при условии обязательной предварительной регистрации.
Для регистрации перейдите по ссылке:
https://forms.gle/7pUDFMdRj8A8yW1w9
Внимание: Встреча 24 июня будет иметь продолжение в виде онлайн-проверки заданий и завершится выдачей сертификата о повышении квалификации объемом в 1 кредит.
РАСПИСАНИЕ
18 июня, в 12:30
МАСТЕР-КЛАСС на тему: «Международные экономические структуры»
Участники: Студенты и другие заинтересованные лица.
Место проведения: Конференц-зал, 10-й этаж.
20 июня, в 16:00
ЛЕКЦИЯ на тему: «Образование взрослых в США: принципы андрагогики и тенденции развития»
Участники: Студенты программы «Управление образованием», выпускники и другие заинтересованные лица.
Место проведения: Аудитория 2.1.
24 июня, в 12:30
СОВМЕСТНЫЕ ВОРКШОПЫ, посвященные стандартам управления качеством (QM), разработке учебных курсов и искусственному интеллекту.