Միջազգային ակադեմիական փորձի փոխանցում
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը (ԳԿՄԿ) հյուրընկալել է ամերիկահայ տնտեսագետ, պրոֆ Արմինե Շահոյանին։ Միջազգային առաջատար փորձի փոխանցման համատեքստում նախա­տեսված է 3-օրյա միջոցառումների շարք՝ ստորև նշված ժամանակացույցով։
Մասնակցությունն անվճար է։
Մասնակցել կարող են ինչպես ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ աշխատակից­ները, ուսանողները և շրջա­նավարտները, այնպես էլ այլ հետաքրքրվածներ՝ նախապես գրանցման պարտադիր պայմանով։
Գրանցվելու համար անցե՛ք հղումով
https://forms.gle/7pUDFMdRj8A8yW1w9
Ուշադրություն հունիսի 24-ի հանդիպումն ունենալու է հանձնարարությունների առցանց ստուգ­ման մասով շարունակություն և եզրափակվելու է 1 կրեդիտ ծավալով վերապատ­րաս­տ­ման հավաստագրով։
ԺԱՄԱՆԱԿԱՑՈՒՅՑ
Հունիսի 18-ին՝ ժ 12:30-ին
ՎԱՐՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԴԱՍ՝ «Միջազգային տնտեսական կառույցներ» թեմա­­յով։
Մասնակիցներ՝ ուսանողներ և այլ հետաքրքրվածներ։
Անցկացման վայրը՝ 10-րդ հարկի նիստերի դահլիճ։
Հունիսի 20-ին՝ ժ 16:00-ին
ԴԱՍԱԽՈՍՈՒԹՅՈՒՆ՝ «Մեծահասակների կրթությունը ԱՄՆ-ում․ անդրագոգիկայի սկզբունքները և զարգացման միտումները» թեմայով:
Մասնակիցներ՝ «Կրթության կառավարում» ծրագրի ուսանողներ, շրջա­նա­վարտներ և այլ հետաքրքրվածներ։
Անցկացման վայրը՝ 2.1 լսարան։
Հունիսի 24-ին՝ ժ 12:30-ին
ՀԱՄԱՏԵՂ ԱՇԽԱՏԱԺՈՂՈՎՆԵՐ՝ նվիրված որակի կառավարման (QM) չափանիշներին, դասընթացների մշակմանը և արհեստական բանականությանը:

International Academic Experience Exchange
June 16, 2026The International Scientific-Educational Center of NAS RA (ISEC) is hosting Armenian-American economist, Professor Armine Shahoyan. In the context of sharing leading international experience, a 3-day series of events is scheduled according to the timeline below.
Participation is free of charge.
Participation is open to ISEC NAS RA staff, students, and alumni, as well as all other interested individuals, subject to mandatory pre-registration.
To register, please follow the link:
https://forms.gle/7pUDFMdRj8A8yW1w9
Please note: The meeting on June 24 will have a follow-up component involving online assignment reviews and will conclude with a 1-credit training certificate.
SCHEDULE
June 18, at 12:30
MASTER CLASS: "International Economic Structures"
Participants: Students and other interested individuals.
Venue: 10th floor Conference Hall.
June 20, at 16:00
LECTURE: "Adult Education in the USA: Principles of Andragogy and Development Trends"
Participants: Students of the "Education Management" program, alumni, and other interested individuals.
Venue: Auditorium 2.1.
June 24, at 12:30
JOINT WORKSHOPS: Dedicated to quality management (QM) standards, course design, and Artificial Intelligence.