ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը և Հյուսիսային համալսարանը 2026 թվականի ապրիլի 16-17-ին համատեղ կազմակերպում են «Սոցիալ-տնտեսական զարգացման հիմնախնդիրները թվայնացման դարաշրջանում» խորագրով գիտաժողով:
Գիտաժողովի աշխատանքային լեզուն անգլերենն է, անցկացման ձևաչափը՝ հիբրիդային (և՛ առցանց, և՛ առկա), անցկացման վայրը՝ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ 10-րդ հարկի դահլիճ, հասցեն՝ Մարշալ Բաղրամյանի պող. 24/6:
Հոդվածները (մինչև 10 էջ, A4 ձևաչափ) հարկավոր է ուղարկել jarmen2005@gmail.com էլփոստի հասցեին, վերջնաժամկետը՝ ապրիլի 3:
Գրախոսված հոդվածները անվճար կտպագրվեն Հյուսիսային համալսարանի «Հյուսիսափայլ» գիտական պարբերականում: Հոդվածների ներկայացման տեխնիկական պահանջներին կարելի է ծանոթանալ այստեղ. https://northern.am/hy/hyusisapayl/

Международный научно-образовательный центр НАН РА (МНОЦ) и Северный университет совместно проводят 16–17 апреля 2026 года конференцию на тему: «Проблемы социально-экономического развития в эпоху цифровизации».
Рабочий язык конференции — английский, формат проведения — гибридный (как онлайн, так и очно), место проведения — зал на 10-м этаже МНОЦ, адрес: просп. Маршала Баграмяна, 24/6.
Статьи (до 10 страниц, формат A4) необходимо отправлять на электронную почту jarmen2005@gmail.com, крайний срок — 3 апреля.
Рецензированные статьи будут опубликованы бесплатно в научном журнале Северного университета «Hyusisapayl». Технические требования к оформлению статей можно найти здесь: https://northern.am/hy/hyusisapayl/