ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը և Հյուսիսային համալսարանը 2026 թվականի ապրիլի 16-17-ին համատեղ կազմակերպում են «Սոցիալ-տնտեսական զարգացման հիմնախնդիրները թվայնացման դարաշրջանում» խորագրով գիտաժողով:
Գիտաժողովի աշխատանքային լեզուն անգլերենն է, անցկացման ձևաչափը՝ հիբրիդային (և՛ առցանց, և՛ առկա), անցկացման վայրը՝ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ 10-րդ հարկի դահլիճ, հասցեն՝ Մարշալ Բաղրամյանի պող. 24/6:
Հոդվածները (մինչև 10 էջ, A4 ձևաչափ) հարկավոր է ուղարկել jarmen2005@gmail.com էլփոստի հասցեին, վերջնաժամկետը՝ ապրիլի 3:
Գրախոսված հոդվածները անվճար կտպագրվեն Հյուսիսային համալսարանի «Հյուսիսափայլ» գիտական պարբերականում: Հոդվածների ներկայացման տեխնիկական պահանջներին կարելի է ծանոթանալ այստեղ. https://northern.am/hy/hyusisapayl/

The International Scientific - Educational Center of the NAS RA and Northern University are jointly organizing a conference on “Socio-economic development issues in the digital era” on April 16-17, 2026.
The working language of the conference is English, the format of the conference is hybrid (both online and in person), the venue is the 10th floor hall of the ISEC NAS RA, address: Marshal Baghramyan Ave. 24/6.
Articles (up to 10 pages, A4 format) should be sent to the email address jarmen2005@gmail.com, deadline: April 3.
Reviewed articles will be published free of charge in the scientific journal "Hyusisapayl" of Northern University. Technical requirements for the submission of articles can be found here: https://northern.am/hy/hyusisapayl/