Ասպիրանտի Էրազմուս+ փոխանակման ծրագիր. Միջազգային Տելեմատիկ համալսարան (Իտալիա)
Էրազմուս+ միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի և Միջազգային Տելեմատիկ համալսարանի (Իտալիա) միջև իրականացվող Erasmus+ KA1 շարժունության ծրագիրը հայտարարում է մրցույթ ՀՀ ԳԱԱ ֆիզիկական հետազոտությունների ինստիտուտի, ասպիրանտների և հայցորդների համար:
Շարժունության ծրագիրը մրցութային կարգով հնարավորություն է ընձեռում 2025-2026 ուստարվա, 1-ին կիսամյակում ՀՀ ԳԱԱ վերոնշյալ ինստիտուտի ասպիրանտներին և հայցորդներին 3 ամիս տևողությամբ հետազոտություն իրականացնելու Միջազգային Տելեմատիկ համալսարանում:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև ս/թ հուլիսսի 11-ը ներառյալ, անգլերենով, PDF ձևաչափով (որպես մեկ pdf փաստաթուղթ), ուղարկել ստորև պահանջվող փաստաթղթերը հետևյալ էլհասցեին՝ ella.papikyan@isec.am
Վերնագրում նշել՝ “Erasmus+ 2025 PhD mobility application”.
• ինքնակենսագրական (ձևաչափը տե՛ս https://europass.cedefop.europa.eu/),
• երաշխավորագիր գիտական ղեկավարից,
• մոտիվացիոն նամակ,
• հետազոտական պլան,
• տեղեկանք ՀՀ ԳԱԱ ասպիրանտուրայի բաժնից։
Միջազգային Տելեմատիկ համալսարանի համացանցային կայքը՝  https://www.uninettunouniversity.net/en/offertaformativa.aspx
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոն՝ արտաքին կապերի բաժին, հեռախոս՝ 060-62-35-98, կամ նամակ հղել հետևյալ էլհասցեին՝ ella.papikyan@isec.am :

Within the frames of the Erasmus+ KA1 International Credit Mobility Project implemented between ISEC NAS RA and the International TELEMATIC University UNINETTUNO (Italy, Rome) a mobility call is announced for PhD students and applicants of the NAS RA Institute for Physical Research.
The project grants an opportunity for PhD students to do a 3 month-long research at UNINETTUNO University in the first semester of 2025-2026 academic year.
For participation in the mobility call, it is necessary by July 11, 2025 to submit the documents mentioned below (as one PDF doc.) to the following e-mail: ella.papikyan@isec.am . The required documents should be submitted in English.
Please, mention “Erasmus+ 2025 PhD mobility application” in the subject line.
- Europass CV (see the required format https://europass.cedefop.europa.eu/ )
The official website of UNINETTUNO University is at https://www.uninettunouniversity.net/en/offertaformativa.aspx
For further enquiries, please, contact ISEC NAS RA Foreign Affairs Department of at 060-62-35-98 or write an email ella.papikyan@isec.am