Ասպիրանտի Էրազմուս+ փոխանակման ծրագիր. Միջազգային Տելեմատիկ համալսարան (Իտալիա)
Էրազմուս+ միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի և Միջազգային Տելեմատիկ համալսարանի (Իտալիա) միջև իրականացվող Erasmus+ KA1 շարժունության ծրագիրը հայտարարում է մրցույթ ՀՀ ԳԱԱ ֆիզիկական հետազոտությունների ինստիտուտի, ասպիրանտների և հայցորդների համար:
Շարժունության ծրագիրը մրցութային կարգով հնարավորություն է ընձեռում 2025-2026 ուստարվա, 1-ին կիսամյակում ՀՀ ԳԱԱ վերոնշյալ ինստիտուտի ասպիրանտներին և հայցորդներին 3 ամիս տևողությամբ հետազոտություն իրականացնելու Միջազգային Տելեմատիկ համալսարանում:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև ս/թ հուլիսսի 11-ը ներառյալ, անգլերենով, PDF ձևաչափով (որպես մեկ pdf փաստաթուղթ), ուղարկել ստորև պահանջվող փաստաթղթերը հետևյալ էլհասցեին՝ ella.papikyan@isec.am
Վերնագրում նշել՝ “Erasmus+ 2025 PhD mobility application”.
• ինքնակենսագրական (ձևաչափը տե՛ս https://europass.cedefop.europa.eu/),
• երաշխավորագիր գիտական ղեկավարից,
• մոտիվացիոն նամակ,
• հետազոտական պլան,
• տեղեկանք ՀՀ ԳԱԱ ասպիրանտուրայի բաժնից։
Միջազգային Տելեմատիկ համալսարանի համացանցային կայքը՝  https://www.uninettunouniversity.net/en/offertaformativa.aspx
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոն՝ արտաքին կապերի բաժին, հեռախոս՝ 060-62-35-98, կամ նամակ հղել հետևյալ էլհասցեին՝ ella.papikyan@isec.am :

Конкурс по программе Erasmus+ Международная кредитная мобильность для аспирантов. Международный телематический университет (Италия)
Июль 2, 2025
В рамках проекта Erasmus+ KA1 «Международная кредитная мобильность», реализуемого между Международным научно-образовательным центром Национальной академии наук РА и Международным телематическим университетом UNINETTUNO (Рим, Италия), объявляется конкурс для аспирантов и соискателей Института физических исследований НАН РА.
Проект предоставляет возможность аспирантам и соискателям указанного института пройти трёхмесячное исследование в Университете UNINETTUNO в течение первого семестра 2025–2026 учебного года.
Для участия необходимо до 11 июля 2025 года включительно отправить следующий комплект документов в формате одного PDF-файла на английском языке на электронную почту: ella.papikyan@isec.am.
В теме письма укажите: “Erasmus+ 2025 PhD mobility application”.
Требуемые документы:
Автобиография (следуйте формату, указанному на сайте: https://europass.europa.eu/en)
Рекомендательное письмо от научного руководителя
Мотивационное письмо
Детальный план исследования
Справка от Отдела аспирантуры НАН РА.
Официальный сайт Университета UNINETTUNO: https://www.uninettunouniversity.net/en/offertaformativa.aspx.
По дополнительным вопросам обращайтесь в Отдел внешних связей МНОЦ НАН РА по телефону +374 10 524812 или отправьте письмо на почту ella.papikyan@isec.am.