Մեկնարկային սեմինարի հրավեր
Էրազմուս+ կրեդիտային շարժունություն ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ն Տուշայի համալսարանի հետ (Իտալիա) համագործակցելու նպատակով շահել է շարժունության ծրագիր՝ Erasmus+ KA107: ԳԿՄԿ-ն և Տուշայի համալսարանը մի շարք ոլորտներում համագործակցության պայմանագիր են կնքել:
Ս/թ հոկտեմբերի 3-ի տեղի է ունենալու ծրագրի մեկնարկային սեմինարը, որտեղ Ծրագրի համակարգող Նիկոլո Մերենդինոն, Կենսաբանական և ագրարային սննդի և անտառային համակարգերի նորարարության ֆակուլտետի պրոֆեսոր և Ծրագրի պատասխանատու Անջելա Ֆաթորեթթին ներկայացնելու են Տուշայի համալսարանը, Erasmus+ KA107 ծրագիրը և կրթական հնարավորությունները:

В рамках программы “Эрасмус+ кредитная подвижность” Международный научно-образовательный центр НАН РА совместно с университетом Туша (Италия) с целью сотрудничества получили грант по программе Erasmus+ KA107. МНОЦ НАН РА и университет Туша (Италия) заключили договор о сотрудничестве в ряде сфер.
3 ноября с.г. состоится начало семинара, где координатор Программы Николо Мерендитон, профессор факультета новшеств (новаций) биологического и аграрного питания и лесных систем, и ответственная за Программу Анжела Фаторетти представят университет Туша, программу Erasmus+ KA107 и ее образовательные возможности.