Միջազգային խորհրդարանական կրթաթոշակ 2018
Հունիսի 13, 2017Գերմանիայի Բունդեսթագը փնտրում է բարձր որակավորում ունեցող և քաղաքականությամբ հետաքրքրվող երիտասարդ տղաների և աղջիկների, ովքեր ուզում են ակտիվ և պատասխանատու մասնակցություն ունենալ իրենց երկրի ժողովրդավարական ապագայի կերտման գործում։ Եթե Դուք գերմաներենի շատ լավ գիտելիքներ ունեք, ծնվել եք 1988 թվականի մարտի 1-ից հետո, ունեք բարձրագույն կրթություն և ՀՀ քաղաքացիություն, ապա կարող եք դիմել Գերմանիայի Բունդեսթագի հնգամսյա Միջազգային խորհրդարանական կրթաթոշակի համար։ Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը 2017 թվականի հունիսի 30-ն է։
Հավելյալ տեղեկություններ մասնակցության պայմանների վերաբերյալ կարող եք գտնել Բունդեսթագի կայքէջում հետևյալ հղումով՝ www.bundestag.de/ips

Международная парламентская стипендия - 2018
Бундестаг Германии ищет молодых парней и девушек с высокой квалификацией, интересующихся политикой и желающих иметь активное и ответственное участие в создании демократического будущего в своей стране. Вы можете подать заявку на пятимесячную Международную парламентскую стипендию Бундестага Германии, если имеете высшее образование и хорошие знания по немецкому языку, родились после 1-го марта 1988 года и являетесь гражданином Армении. Срок подачи заявок – до 30 июня 2017 года.
Для дополнительной информации необходимо зайти на сайт Бундестага со следующей ссылкой: www.bundestag.de/ips