«Հիմնարար և կիրառական գիտական հետազոտություններ. արդիական խնդիրներ և ձեռքբերումներ» միջազգային գիտաժողով
Փետրվարի 11, 2022ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնը հրավիրում է մասնակցելու կենտրոնում կայանալիք «Հիմնարար և կիրառական գիտական հետազոտություններ. արդիական խնդիրներ և ձեռքբերումներ» խորագրով միջազգային գիտաժողովին՝ հանդես գալով զեկուցումներով։ Գիտաժողովը կմեկնարկի ս.թ. մայիսի 27-ին՝ ժամը 10։00-ին։
Գիտաժողովի նպատակն է ներկայացնել պրոֆեսորադասախոսական համակազմի, ասպիրանտների և մագիստրանտների հիմնարար և կիրառական հետազոտություններում առկա ձեռքբերումներն ու հիմնախնդիրները։
Խմբագրական խորհրդի գրախոսած և երաշխավորած գիտական հոդվածները ընդգրկվելու են ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ գիտական խորհրդի կողմից երաշխավորված գիտական հոդվածների ժողովածուում, որը լույս է տեսնելու մինչև գիտաժողովի մեկնարկը։
Հոդվածները ներկայացնելու տեխնիկական պահանջներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ։
Հոդվածները ներկայացնելու վերջնաժամկետը ս.թ. մարտի 15-ն է։
Հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոն՝ Վիկտորյա Սարջանյանին՝ (+374 10) 56 8183 (358) հեռախոսահամարով։

"Fundamental and Applied Research: Modern Problems and Achievements" international conference
February 11, 2022International Scientific-Educational Center of NAS RA is pleased to invite you to take part in the international conference entitled "Fundamental and Applied Research: Modern Problems and Achievements" which kicks off at 10:00 May 27th at International Scientific-Educational Center.
The conference aims to present the current achievements and problems in fundamental and applied research by the academic staff, Ph.D. and Master’s students.
The research papers reviewed and approved by the editorial committee will be published in the yearbook of ISEC NAS RA as its proceedings which is to be published on the eve of the conference in May, 2022.