«Հիմնարար և կիրառական գիտական հետազոտություններ. արդիական խնդիրներ և ձեռքբերումներ» միջազգային գիտաժողով
Փետրվարի 11, 2022ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնը հրավիրում է մասնակցելու կենտրոնում կայանալիք «Հիմնարար և կիրառական գիտական հետազոտություններ. արդիական խնդիրներ և ձեռքբերումներ» խորագրով միջազգային գիտաժողովին՝ հանդես գալով զեկուցումներով։ Գիտաժողովը կմեկնարկի ս.թ. մայիսի 27-ին՝ ժամը 10։00-ին։
Գիտաժողովի նպատակն է ներկայացնել պրոֆեսորադասախոսական համակազմի, ասպիրանտների և մագիստրանտների հիմնարար և կիրառական հետազոտություններում առկա ձեռքբերումներն ու հիմնախնդիրները։
Խմբագրական խորհրդի գրախոսած և երաշխավորած գիտական հոդվածները ընդգրկվելու են ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ գիտական խորհրդի կողմից երաշխավորված գիտական հոդվածների ժողովածուում, որը լույս է տեսնելու մինչև գիտաժողովի մեկնարկը։
Հոդվածները ներկայացնելու տեխնիկական պահանջներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ։
Հոդվածները ներկայացնելու վերջնաժամկետը ս.թ. մարտի 15-ն է։
Հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոն՝ Վիկտորյա Սարջանյանին՝ (+374 10) 56 8183 (358) հեռախոսահամարով։

"Фундаментальные и прикладные научные исследования։ текущие проблемы и достижения" международная конференция
Февраль 11, 2022
Международный научно-образовательный центр Национальной Академии Наук Республики Армения приглашает принять участие в международной конференции "Фундаментальные и прикладные научные исследования։ текущие проблемы и достижения" и выступить с докладом.
Научная конференция состоится 27 мая с. г. в 10:00.
Конференция имеет целью представить актуальные проблемы и достижения в контексте фундаментальных и прикладных исследований, выполненные профессорско-преподавательским составом, аспирантами и магистрантами.
Научные статьи, рецензированные и рекомендованные редакционной коллегией, будут опубликованы в ежегоднике МНОЦ НАН РА в виде сборника научных статей, который выйдет в свет в мае 2022 г․ - накануне конференции․
С техническими требованиями к статьям можете ознакомиться здесь․
Окончательный срок представления статей – 15 марта с․ г․
В случае возникновения вопросов звоните в МНОЦ НАН РА по телефону։ (+374 10) 56 8183 (358) Виктории Сарджанян․