Դեկտեմբերի 7, 2018Էրազմուս+ կրեդիտային շարժունություն ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ և Տուշայի համալսարանի միջև իրականացվող Erasmus+ KA107 շարժունության ծրագիրը հայտարարում է մրցույթ ՀՀ ԳԱԱ էկոլոգոնոոսֆերային հետազոտությունների ինստիտուտի ասպիրանտների համար:
Ծրագիրը մրցութային կարգով հնարավորություն է ընձեռում ՀՀ ԳԱԱ էկոլոգոնոոսֆերային հետազոտությունների ինստիտուտի ասպիրանտին 3 ամսով հետազոտություն իրականացնել Տուշայի համալսարանում 2018-2019 ուսումնական տարում:
Մրցույթի առաջին փուլին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև ս.թ. դեկտեմբերի 15-ը ներառյալ՝ dpipoyan@yahoo.com and arusyak.harutyunyan@isec.am էլեկտրոնային հասցեներին հետևյալ փաստաթղթերը /որպես մեկ pdf փաստաթուղթ/ ՝

Декабрь 7, 2018Программа мобильности Erasmus+ KA107, осуществляемая в рамках программы кредитной мобильности "Эразмус+" между МНОЦ НАН РА и университетом Туша, объявляет конкурс для аспирантов Центра экологоноосферных исследований НАН РА. Конкурсная программа 2018-2019 учебного года дает возможность аспиранту Центра экологоноосферных исследований проводить исследования в университете Туша в течение 3 месяцев. Для участия на первом этапе конкурса необходимо до 15 декабря с.г. отправить на указанные электронные адреса (dpipoyan@yahoo.com и arusyak.harutyunyan@isec.am) следующие документы в виде единого pdf файла:
- рекомендация научного руководителя,
- подробный план исследовательской работы,
- справка из отдела аспирантуры НАН РА.
Студенту ежемесячно предоставляется стипендия в размере суммы 850 евро и 360 евро - на дорожные расходы.
Вебсайт университета Туша - http://www.unitus.it/.
Для дополнительной информации можете звонить в отдел внешних связей МНОЦ НАН РА по номеру телефона: 060-62-35-98.