ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի տնօրենության որոշում
Մարտի 19, 2021Հիմք ընդունելով ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Վ. Դումանյանի 01/11.2/4635 գրությունը, նկատի ունենալով նաև ՀՀ COVID-19 համավարակով պայմանավորված ներկայիս դրությունը՝ ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի տնօրենությունը
որոշում է.
- 2021 թ. մարտի 19-ից ուսումնական գործընթացը կազմակերպել հեռավար եղանակով:
- ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ամբիոնների որոշմամբ մինչև 10 ուսանող ընդգրկող խմբերի դասերը և քննությունները կարելի է անցկացնել նաև առկա ձևաչափով՝ պահպանելով հակահամաճարակային կանոնները:
- Դասապրոցեսը կազմակերպել ըստ հաստատված ժամանակացույցի և դասացուցակի:
- Առկա և հեռավար դասընթացների անցկացման օրերը չպետք է համընկնեն:
- Հեռավար դասերը և քննությունները անցկացնել բացառապես ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ հեռավար հարթակում՝ https://vle.sci.am:
- Հեռավար հարթակում ապահովել դասընթացների և քննությունների համար անհրաժեշտ նյութերի առկայությունը:
- Դասապրոցեսը կազմակերպելիս խստագույնս պահպանել հակահամաճարակային կանոնները:
- Սույն որոշման կատարման նկատմամբ հսկողությունը վերապահել ԳԿՄԿ ուսումնական աշխատանքների գծով փոխտնօրենին և դեկանին:

Постановление дирекции международного научно-образователного центра НАН РА
Март 19, 2021Принимая за основу письмо 01/11.2/4635 Министра ОНКС В. Думаняна и учитывая сложившуюся ситуацию, обусловленную эпидемией COVID-19 в РА, дирекция Международного научно-образовательного центра НАН
постановляет:
- С 19 марта 2021 г. учебный процесс организовать на удаленной основе.
- По решению кафедр МНОЦ НАН РА можно проводить очные занятия и экзамены с группами до 10 студентов с соблюдением санитарно-противоэпидемических правил.
- Организовать учебный процесс в соответствии с утвержденным графиком расписания.
- Дни проведения очных и дистанционных занятий не должны совпадать.
- Дистанционные занятия и экзамены проводить исключительно на дистанционной площадке МНОЦ НАН РА - https://vle.sci.am
- Обеспечить наличие необходимых материалов на дистанционной площадке для проведения занятий и экзаменов.
- При организации учебного процесса строго соблюдать санитарно-противоэпидемические правила.
- Контроль за выполнением данного постановления возложить на замдиректора по учебной части и декана МНОЦ НАН РА.