Մտահղացումներ՝ ամսագրերում և գրքերում հրատարակվելու համար
Ի՞նչ կարելի է անել, որ հետազոտական լավ գաղափարներն ու ձևակերպումները տպագրվեն որպես գիրք կամ հոդված: Այս զրույցի ընթացքում կխոսվի այն մասին, թե ինչն է նպաստում այնպիսի հետազոտական գաղափարի, առաջարկի և մտքի ձևավորմանը, որը կգրավի խմբագրի ուշադրությունը:
Դեյվիդ Շուլցը Համլայնի համալսարանի քաղաքական գիտությունների և Մինեսոտայի համալսարանի իրավագիտության վաստակավոր պրոֆեսոր է: Վերջինս ավելի քան 35 գրքերի ու 200 հոդվածների հեղինակ է և 3 անգամ Ֆուլբրայթի գիտնականի կոչման է արժանացել: Նա ''Journal of Public Affairs Education'' ամսագրի գլխավոր խմբագիրն է, ինչպես նաև եղել է բազմաթիվ հրատարակչությունների ձեռքբերումների գծով խմբագիր և ավելի քան ութ գիատական ժողովածուների խմբագրական խորհրդի անդամ:

Coming up with Publishable Ideas for Journals and Books
How do you come up with a good idea and a research design that a journal or press will publish as a book or article? This talk describes what makes for a great research idea, proposal, and scholarship that will catch an editor’s attention.
David Schultz is Hamline University Distinguished Professor of Political Science and University of Minnesota Professor of Law in Minnesota, USA. He is the author of more than 35 books and 200+ articles, and is a three-time Fulbright Scholar. He has served as editor-in-chief of the Journal of Public Affairs Education, been an acquisition editor for several publishing houses, and served on the editorial board for more than eight scholarly journals.