Էրազմուս+ կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի «Երկրաբանություն» ամբիոնի առաջին կուրսի ուսանողները հնարավորություն ունեն 2023-2024 ուս․տարվա երկրորդ կիսամյակը ուսանել Լիլի համալսարանում:
1․ Լինել ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ Երկրաբանության ամբիոնի առաջին կուրսի ուսանող,
2․ Տիրապետել անգլերեն լեզվին՝ լեզուների իմացության եվրոպական շրջանակի B2 մակարդակին համապատասխան:
Մրցույթի առաջին փուլին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև ս.թ. նոյեմբերի 4-ը ներառյալ՝ arusyak.harutyunyan@isec.am և lilit.sargsyan@isec.am էլեկտրոնային հասցեներին ուղարկել հետևյալ փաստաթղթերը /որպես մեկ pdf փաստաթուղթ/ ՝
- Հետաքրքրության (motivation letter) նամակ անգլերեն լեզվով (հիմնավորել, թե ինչու եք ցանկանում ուսանել Լիլի համալսարանում)

В рамках программы кредитной мобильности Эразмус+ студенты первого курса кафедры "Геология" Международного научно-образовательного центра НАН РА имеют возможность учиться в университете Лилль в течение второго семестра 2023-2024 учебного года.
1․ Быть студентом первого курса кафедры геологии МНОЦ НАН РА,
2․ Знание английского языка в соответствии с уровнем B2 европейской системы владения языком.
Для участия в первом этапе конкурса необходимо до 4 ноября включительно направить следующие документы (одним документом в формате pdf) на адреса электронной почты: arusyak.harutyunyan@isec.am и lilit.sargsyan@isec.am
• Письмо о заинтересованности (мотивационное письмо) на английском языке (объясните, почему вы хотите учиться в университете Лилль)
• Резюме на английском языке (формат Europass (https://europass.cedefop.europa.eu/)
• Сертификат по английскому языку*
Студенту будет предоставлена ежемесячная стипендия в размере 850 евро и 530 евро на покрытие транспортных расходов.