Նոյեմբերի 8, 2023Էրազմուս+ կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի «Տնտեսագիտության և կառավարման» ամբիոնի գործարար վարչարարություն /կառավարում/ մասնագիտության (առկա) առաջին կուրսի ուսանողները հնարավորություն ունեն 2023-2024 ուս․տարվա երկրորդ կիսամյակը ուսանել Բուլղարիայի Սուրբ Կյուրեղի և Մեթոդիոսի անվան Վելիկո Տիռնովոյի համալսարանում:
1. Լինել ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ Տնտեսագիտության և կառավարման ամբիոնի գործարար վարչարարություն /կառավարում/ մասնագիտության առաջին կուրսի ուսանող(առկա),
2. Տիրապետել անգլերեն լեզվին՝ լեզուների իմացության եվրոպական շրջանակի B2 մակարդակին համապատասխան:
Մրցույթի առաջին փուլին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև ս.թ. նոյեմբերի 23-ը ներառյալ՝ arusyak.harutyunyan@isec.am էլեկտրոնային հասցեներին ուղարկել հետևյալ փաստաթղթերը /որպես մեկ pdf փաստաթուղթ/ ՝
- Հետաքրքրության (motivation letter) նամակ անգլերեն լեզվով (հիմնավորել, թե ինչու եք ցանկանում ուսանել Բուլղարիայի Սուրբ Կյուրեղի և Մեթոդիոսի անվան Վելիկո Տիռնովոյի համալսարանում)

Ноябрь 8, 2023В рамках программы кредитной мобильности Эразмус+ студенты первого курса (очно) кафедры "Менеджмента" по специальности Бизнес - менеджмент Международного научно-образовательного центра НАН РА имеют возможность учиться в Великотырновском университетe им Св. Кирилла и Мефодия в Болгарии в течение второго семестра 2023-2024 учебного года.
1. Быть студентом первого курса кафедры "Менеджмента" по специальности Бизнес - менеджмент МНОЦ НАН РА (очно),
2. Знание английского языка в соответствии с уровнем B2 европейской системы владения языком.
Для участия в первом этапе конкурса необходимо до 23 ноября включительно направить следующие документы (одним документом в формате pdf) на адреса электронной почты: arusyak.harutyunyan@isec.am
- Письмо о заинтересованности (мотивационное письмо) на английском языке (объясните, почему вы хотите учиться в университете Великотырновском университетe им Св. Кирилла и Мефодия в Болгарии)
- Резюме на английском языке (формат Europass (https://europass.cedefop.europa.eu/)
- Сертификат по английскому языку*
Студенту будет предоставлена ежемесячная стипендия в размере 800 евро и 275 евро на покрытие транспортных расходов.