Մարտի 25, 2021Տեղեկացնում ենք Ձեզ, որ ս.թ. նոյեմբերի 11-ից 13-ը Շիրակի Մ. Նալբանդյանի անվան պետական համալսարանում տեղի Է ունենալու «Կրթության և գիտության հիմնախնդիրները» խորագրով միջազգային գիտաժողով:
Գիտաժողովի հիմնական ուղղություններն են՝
- Մաթեմատիկական գիտություններ
- Բնագիտական գիտություններ
- Տեխնիկական գիտություններ
- Աշխարհագրական գիտություններ
- Տնտեսագիտություն
- Հումանիտար գիտություններ
- Հասարակական գիտություններ
- Դասավանդման մեթոդիկաներ
Գիտաժողովի աշխատանքային լեզուներն են հայերենը, ռուսերենը և անգլերենը (համաժամանակյա թարգմանությամբ):
Գիտաժողովին առկա կամ հեռավար մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև 2021 թ.- սեպտեմբերի 20-ը լրացնել մասնակցության հայտը էլեկտրոնային համակարգով, որը հասանելի է հետևյալ հղումով՝ http://shsu.am/online-registration2021/, ինչպես նաև shsu.science@gmail.com էլեկտրոնային հասցեին ուղարկել զեկուցումների համապատասխան հոդվածներն՝ ըստ ներկայացվող չափանիշների՝ http://shsu.am/article-preparation-standards-2021/: Ներկայացված հոդվածները ենթարկվելու են գրախոսման, և արդյունքում դրական կարծիքի արժանացածները տպագրվելու են ՇՊՀ-ի Գիտական տեղեկագրի հատուկ համարում՝ նվիրված միջազգային գիտաժողովին:

11-13 ноября 2021 г. в Ширакском государственном университете имени М. Налбандяна состоится международная конференция под названием "Проблемы образования и науки".
Основные направления предстоящей конференции:
• Математические науки
• Естественные науки
• Технические науки
• Географические науки
• Экономика
• Гуманитарные науки
• Общественные науки
• Методики преподавания
Рабочие языки конференции – армянский, русский, английский (с синхронным переводом). Для участия в конференции (очно или дистанционно) необходимо до 20 сентября 2021 года заполнить анкету в электронном виде по следующей ссылке: http://shsu.am/online-registration2021/, соответствующие доклады составить по представленным критериям в ссылке - http://shsu.am/article-preparation-standards-2021, затем отправить на электронный адрес - shsu.science@gmail.com. Статьи будут отправлены на рецензию и в результате положительного отзыва будут напечатаны в специальном номере Научного бюллетеня, посвященного международной конференции Ширакского государственного университета (ШГУ).