Մարտի 25, 2021Տեղեկացնում ենք Ձեզ, որ ս.թ. նոյեմբերի 11-ից 13-ը Շիրակի Մ. Նալբանդյանի անվան պետական համալսարանում տեղի Է ունենալու «Կրթության և գիտության հիմնախնդիրները» խորագրով միջազգային գիտաժողով:
Գիտաժողովի հիմնական ուղղություններն են՝
- Մաթեմատիկական գիտություններ
- Բնագիտական գիտություններ
- Տեխնիկական գիտություններ
- Աշխարհագրական գիտություններ
- Տնտեսագիտություն
- Հումանիտար գիտություններ
- Հասարակական գիտություններ
- Դասավանդման մեթոդիկաներ
Գիտաժողովի աշխատանքային լեզուներն են հայերենը, ռուսերենը և անգլերենը (համաժամանակյա թարգմանությամբ):
Գիտաժողովին առկա կամ հեռավար մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև 2021 թ.- սեպտեմբերի 20-ը լրացնել մասնակցության հայտը էլեկտրոնային համակարգով, որը հասանելի է հետևյալ հղումով՝ http://shsu.am/online-registration2021/, ինչպես նաև shsu.science@gmail.com էլեկտրոնային հասցեին ուղարկել զեկուցումների համապատասխան հոդվածներն՝ ըստ ներկայացվող չափանիշների՝ http://shsu.am/article-preparation-standards-2021/: Ներկայացված հոդվածները ենթարկվելու են գրախոսման, և արդյունքում դրական կարծիքի արժանացածները տպագրվելու են ՇՊՀ-ի Գիտական տեղեկագրի հատուկ համարում՝ նվիրված միջազգային գիտաժողովին:

We would like to inform you that on November 11-13, 2021 Shirak M. Nalbandyan State University will host an international conference entitled "Problems of Education and Science".
The following are the conference's main themes:
• Mathematical sciences
• Natural sciences
• Technical sciences
• Geographical sciences
• Economics
• Humanities
• Social sciences
• Teaching methods
The working languages of the conference are Armenian, Russian and English (with interpretation).
In order to participate in the conference, offline or online, it is necessary to fill in the application form by September 20, 2021 electronically, which is available at the following link: http://shsu.am/online-registration2021/, as well as send the relevant articles of the reports to this e-mail address  shsu.science@gmail.com according to the presented criteria: http://shsu.am/article-preparation-standards-2021/. The submitted articles will be reviewed, as a result of which the accepted ones will be published in a special issue of the Scientific Bulletin of the University, dedicated to the international conference.