Նոյեմբերի 19, 2018ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի Արևելագիտության ամբիոնի և ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի շրջանավարտների հետ կապի և զբաղվածության բաժինը և ՈւԳԸ-ն անց են կացնում «Արդի տարածաշրջանային հիմնախնդիրներ. մարտահրավերներ և հնարավորություններ» խորագրով մասնագիտական դասընթացների երրորդ հոսքը:
Դասախոսություններով հանդես կգան՝
Նոյեմբերի 23 - բ.գ.թ. Արմեն Իսրայելյան (ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտ), թեմա՝ «Իրանի նախագահ Հասան Ռուհանիի կառավարության առջև ծառացած ներքին և արտաքին մարտահրավերները»:
Նոյեմբերի 24 - պ.գ.թ. Քրիստինե Մելքոնյան (ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտ), թեմա՝ «Հայկական հարցի հոլովույթը 1940-ական թթ.-ից մինչև արդի փուլը»:
Նոյեմբերի 28 - պ.գ.թ. Բենաիմին Մաիլյան (ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտ), թեմա՝ «Հետխորհրդային Վրաստանի արտաքին քաղաքականության առանձնահատկությունները՝ աբխազական և հարավօսական հիմնահարցերի համատեքստում»:
Նոյեմբերի 29 - պ.գ.թ. Լիանա Մամյան (Երևանի պետական համալսարան), թեմա՝ «Արցախյան հիմնախնդրի կարգավորումը ամերիկահայ լոբբիստական կազմակերպությունների գործունեության առանցքում»:
Դեկտեմբերի 1 - Ծաղկանուշ Միրզոյան (Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարան), թեմա՝ «Տարածաշրջանային կլիմայական փոփոխությունները և բնակչության պարենային անվտանգության հիմնախնդիրները»:
Դասընթացները տեղի կունենան նոյեմբերի 23, 24, 28, 29-ին և դեկտեմբերի 1-ին, ժամը 18:30-ին, Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի (Բաղրամյան 24դ, Հիմնարար գրադարանի շենք) 2-րդ հարկի 2.1 լսարանում:

The Department of Oriental Studies, the Alumni and Career Development and Department the SSS of ISEC NAS RA implement the "Modern Regional Problems: Challenges and Opportunities ", the third stream of professional courses.
Lectures,
November 23 - PhD Armen Israelyan (Institute of Oriental Studies of NAS RA), "Internal and External Challenges facing the government of Iranian President Hassan Rouhani".
November 24 - PhD Kristine Melkonyan (Institute of Oriental Studies of NAS RA), "The Context of the Armenian Question from the 1940s to the Present Stage".
November 28 - PhD Benaimi Mailyan (Institute of Oriental Studies of NAS RA), "Peculiarities of the Foreign Policy of Post-Soviet Georgia in the Context of Abkhazian and South Ossetian Issues".
November 29 - PhD Liana Mamyan (Yerevan State University), topic: "Settlement of the Artsakh Issue in the Key of Activity of American-Armenian lobbying organizations".
December 1 - Tsaghkanush Mirzoyan (Armenian National Agrarian University), topic: "Regional Climate Change and Population's Food Safety Issues".
The trainings will take place on November 23, 24, 28, 29 and December 1, at 18:30, at the ISEC (Baghramyan 24d, Library Building), 2nd floor 2.1room.