Նոյեմբերի 19, 2018ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի Արևելագիտության ամբիոնի և ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի շրջանավարտների հետ կապի և զբաղվածության բաժինը և ՈւԳԸ-ն անց են կացնում «Արդի տարածաշրջանային հիմնախնդիրներ. մարտահրավերներ և հնարավորություններ» խորագրով մասնագիտական դասընթացների երրորդ հոսքը:
Դասախոսություններով հանդես կգան՝
Նոյեմբերի 23 - բ.գ.թ. Արմեն Իսրայելյան (ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտ), թեմա՝ «Իրանի նախագահ Հասան Ռուհանիի կառավարության առջև ծառացած ներքին և արտաքին մարտահրավերները»:
Նոյեմբերի 24 - պ.գ.թ. Քրիստինե Մելքոնյան (ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտ), թեմա՝ «Հայկական հարցի հոլովույթը 1940-ական թթ.-ից մինչև արդի փուլը»:
Նոյեմբերի 28 - պ.գ.թ. Բենաիմին Մաիլյան (ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտ), թեմա՝ «Հետխորհրդային Վրաստանի արտաքին քաղաքականության առանձնահատկությունները՝ աբխազական և հարավօսական հիմնահարցերի համատեքստում»:
Նոյեմբերի 29 - պ.գ.թ. Լիանա Մամյան (Երևանի պետական համալսարան), թեմա՝ «Արցախյան հիմնախնդրի կարգավորումը ամերիկահայ լոբբիստական կազմակերպությունների գործունեության առանցքում»:
Դեկտեմբերի 1 - Ծաղկանուշ Միրզոյան (Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարան), թեմա՝ «Տարածաշրջանային կլիմայական փոփոխությունները և բնակչության պարենային անվտանգության հիմնախնդիրները»:
Դասընթացները տեղի կունենան նոյեմբերի 23, 24, 28, 29-ին և դեկտեմբերի 1-ին, ժամը 18:30-ին, Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի (Բաղրամյան 24դ, Հիմնարար գրադարանի շենք) 2-րդ հարկի 2.1 լսարանում:

Кафедра востоковедения, СНО и Отдел занятости и связи с выпускниками Международного научно-образовательного центра НАН РА проводят набор третьего потока слушателей для профессиональной переподготовки по теме "Современные региональные проблемы: вызовы и возможности противостояния".
На лекциях выступят:
23 ноября с.г. Армен Исраелян, к.ф.н., Институт востоковедения НАН РА, тема: "Внешние и внутренние вызовы, стоящие перед правительством президента Ирана Гасана Руйани".
24 ноября с.г - Кристине Мелконян, к.ист.н., Институт востоковедения НАН РА, тема: "Эволюция Армянского вопроса, начиная с 1940-ых гг. по настоящее время".
28 ноября с.г – Бениамин Маилян, к.ист.н, Институт востоковедения НАН РА, тема: "Особенности внешней политики постсоветской Грузии в контексте основных вопросов Абхазии и Южной Осетии".
29 ноября с.г.Лиана Мамян, к.ист.н, Ереванский государственный университет, тема: "Регулирование Арцахской проблемы на основе деятельности армянских лоббистских организаций в США".
1 декабря с.г.Цахкануш Мирзоян, Национальный аграрный университет Армении, тема: "Региональные климатические изменения и проблемы продовольственной безопасности населения".
Лекции будут проводиться (23, 24, 28, 29 ноября и 1 декабря) в МНОЦ НАН РА (здание Фундаментальной библиотеки НАН РА) на 2 этаже, аудит. 2.1, в 18:30. Адрес: пр. Баграмяна 24 д.