«Արաբական Միացյալ Էմիրությունների պատմության և քաղաքակրթության մի քանի հարցերի շուրջ» խորագրով զեկուցում
Սեպտեմբերի 17, 2019
Ս.թ. սեպտեմբերի 18-ին, ժամը 14:00-ին ՀՀ ԳԱԱ Արևելագիտության ինստիտուտը հյուրընկալելու է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների համալսարանի (United Arab Emirates University) Պատմության և հնագիտության ֆակուլտետի դասախոս դր. Ահմադ բին Սարային: Վերջինս հանդես կգա զեկուցմամբ՝ «Արաբական Միացյալ Էմիրությունների պատմության և քաղաքակրթության մի քանի հարցերի շուրջ» խորագրով:
Դասախոսությանը ներկա կլինի ՀՀ-ում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպան նորին գերազանցություն պրն. Մուհամադ Ալ-Զաաբին: Աշխատանքային լեզուները՝ արաբերեն, անգլերեն, հայերեն:
Մուտքն ազատ է բոլոր ցանկացողների համար: Հասցե՝ ՀՀ ԳԱԱ Արևելագիտության ինստիտուտ, Մ. Բաղրամյան, 24/4, 11-րդ հարկ:

Доклад - "Некоторые вопросы истории и цивилизации Объединенных Арабских Эмиратов"
18 сентября с.г. в 14.00 в институте востоковедения НАН РА состоится доклад преподавателя факультета истории и археологии университета (United Arab Emirates University) Объединенных Арабских Эмиратов, доктора Ахмада бин Сараи – "Некоторые вопросы истории и цивилизации Объединенных Арабских Эмиратов". На лекции будет присутствовать чрезвычайный и уполномоченный посол Объединенных Арабских Эмиратов в РА, его величество господин Мухамад Аль-Зааби.
Рабочие языки: арабский, английский, армянский.
Вход свободный для всех желающих. Адрес: Институт востоковедения НАН РА, пр. М. Баграмяна 24/4, 11 этаж.