ՈԱԱԿ կազմակերպած եռօրյա վերապատրաստմանը մասնակցեցին նաև ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ներկայացուցիչները
Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնում սույն թվականի հունվարի 25-27-ը տեղի ունեցավ «Մասնագիտությունների կրթական ծրագիր (ՄԿԾ). անկալվող ելքային արդյունքներ և ուսանողի գնահատում» թեմայով եռօրյա վերապատրաստում, որտեղ  ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնից մասնակցում էին կրթության որակի ապահովման բաժնի պետ, բ.գ.թ. Նարինե Վարդանյանը և ԳԿՄԿ դեկան, Հոգեբանության ամբիոնի վարիչ, հոգ.գիտ. դոկտոր Նաիրա Հակոբյանը:
Վերապատրաստումն իրականացրեցին ՈԱԱԿ մասնագետները՝ ՈԱԱԿ տնօրեն Ռ. Թոփչյանը և ՈԱԱԿ շահակիցների հետ կապերի պատասխանատու Լ. Զաքարյանը:
Եռօրյա դասընթացի ընթացքում տեսական ու գործնական պարապմունքներով անդրադարձ կատարվեց ուսանողի գնահատմանը, դասավանդմանը, ուսումնառությանը, գնահատման  մինիմալ շեմին, ուսանողի առաջընթացին, ակնկալվող ելքային արդյունքներին և այլն:
Դասընթացի շրջանակներում մասնակիցները գիտելիքներ և հմտություններ ստացան՝ դասավանդվող առարկայի ելքային արդյունքները նորովի ձևակերպելու, գնահատման պլանը և առարկայի ելքային արդյունքների գնահատման մեթոդները մշակելու վերաբերյալ:

Участие представителей МНОЦ НАН РА в очередном мероприятем НЦОК
25-27 января 2017 г. в Национальном центре обеспечения качества (НЦОК) профессионального образования была проведена трехдневная переподготовка по теме ''Образовательная программа специальностей (ОПС): ожидаемые оканчательные результаты и оценка студента''. На этом мероприятии присутствовали Нарине Варданян (кандидат филологических наук) заведующая отделом по обеспечению качества образования МНОЦ НАН РА и Наира Акопян (доктор психологических наук, декан и заведующая кафедрой психологии МНОЦ НАН РА).
Занятия вели директор Национального центра по обеспечению качества профессионального образования Р. Топчян и ответственная за осуществление связи с заинтересованными членами сообщества Л. Закарян.
Теоретические и практические занятия были посвящены преподаванию, обучению, студенческой успеваемости, оценке минимального порога и ожидаемых окончательных результатов студента.
В рамках занятий участники получили новые знания и навыки в формулировании, разработке методов и плана оценивания окончательных результатов преподаваемого предмета.