Քննարկում ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնում
Ս.թ. հուլիսի 8- ին ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնում տեղի ունեցավ քննարկում կլոր սեղանի շուրջ գործընկեր համալսարանների ներկայացուցիչների հետ ԵՄ TEMPUS-ի “VERITAS” «Զալցբուրգի սկզբունքների հիման վրա կրթական 3-րդ մակարդակի կառուցվածքային զարգացում» դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակներում: Քննարկման թեման էր գիտական աստիճանաշնորհման կանոնակարգի բարեփոխումները, որոնք ներկայացրեց ՀՀ ԲՈՀ-ի նախագահի տեղակալ Ատոմ Մխիթարյանը:
Հանդիպման ժամանակ ներկայացուցիչները ակտիվորեն քննարկեցին ՀՀ ԲՈՀ-ի կողմից ներկայացված բարեփոխումների նախագիծը, ներկայացվեցին մի շարք առաջարկություններ, որոնք հաշվի կառնվեն գիտական աստիճանաշնորհման կանոնակարգի նախագծի վերջնական տարբերակը կազմելիս:

Дискуссия за Круглым Столом в МНОЦ НАН РА
8 июля в Международном Научно – Образовательном Центре НАН РА состоялась дискуссия за круглым столом с представителями армянских партнеров университетов на тему реформ в проекте ВАК РА о положении присвоения ученых степеней в рамках ЕС программы Темпус, проекта VERITAS «Структурное развитие 3-го образовательного уровня на основе Зальцбургских принципов». Тему представлял Атом Мхитарян, заместитель директора ВАК РА.
Во время дискуссии участники активно обсудили предстоящие изменения в системе присвоения ученых степеней РА, а также представили ряд предложений, которые будут приняты во внимание во время окончательной версии проекта о реформах в присвоении ученых степеней РА.