Նոր վերջնաժամկետ՝ DAAD կրթաթոշակների համար
Ապրիլի 6, 2017Ս. թ. ապրիլի 6-ին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ արտաքին կապերի բաժնի նախաձեռնությամբ կազմակերպված հանդիպմանը DAAD երևանյան գրասենյակի տնօրեն տիկին Սիլվիա Շմիդը և ուսումնական և կրթաթոշակային ծրագրերի խորհրդատու Շուշաննա Թադևոսյանը մասնակիցներին ներկայացրին Գերմանիայի հետազոտական համակարգն ու հետազոտության ֆինանսավորման հնարավորությունները: Տիկին Սիլվիա Շմիդն ընդգծեց, որ այս տարի հետդոկտորական հետազոտողները, երիտասարդ գիտնականները, հետազոտողներն ու ասպիրանտներն ունեն նոր վերջնաժամկետ՝ Գերմանիայում հետազոտություն կատարելու նպատակով դիմում ներկայացնելու համար՝ ս.թ. մայիսի 31-ը:
DAAD երևանյան գրասենյակի աշխատակիցները ներկայացրին Գերմանիայի հետազոտական համակարգը, DAAD ուսումնական և կրթաթոշակային ծրագրերին դիմելու կարգն ու առանձնահատկությունները, իսկ այնուհետև պատասխանեցին մասնակիցների հարցերին:

New Deadline for DAAD Scholarships
On 6 April on the initiative of Foreign Affairs Department of ISEC NAS RA a meeting was held with Silvia Schmid, Director of the DAAD Information Centre Yerevan, and DAAD Programme Adviser Shushanna Tarevosyan, who presented the attendees the research system in Germany and funding opportunities: Silvia Schmid outlined that this year experienced scientists, PostDoc researchers, young scientists and researchers, as well as PhD students have a new deadline to apply to DAAD to study and do research in Germany – 31 May 2017.
DAAD Yerevan Office presented the research system in Germany, ways and features of applying for DAAD studies and scholarships, then held a Q&A session.