Կրթություն և կարիերա EXPO 2017
2017 թ. ապրիլի 26-28-ը Երանում՝ «Yerevan EXPO» ցուցասրահում, անցկացվեց հերթական՝ տասնվեցերորդ միջազագային մասնագիտացված «Կրթություն և կարիերա EXPO 2017» ցուցահանդեսը, որին, բարի ավանդույթի համաձայն, մասնակցեց նաև Գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնը: Ցուցահանդեսին ներկայացվեցին Կենտրոնում գործող մագիստրոսական ծրագրերի, մասնագիտական ամբիոնների գործունեության, դասավանդման նորագույն մեթոդերի կիրառման, հեառավար ուսուցման, ինչպես նաև հանրապետական և միջազգային համագործակցության առանձնահատկությունները:
Այցելուների առանձնակի հետաքրքրությունը Գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնի գործոնեության նկատմամբ մեկ անգամ ևս հաստատեց, որ վերջինս մեծ առաքելություն ունի իրականացնելու հասարակության կրթական և գիտական կյանքում:

Образование и карьера Экспо 2017
26-28 апреля 2017 г. в выставочном зале «Yerevan EXPO» состоялась очередная шестнадцатая Международная специализированнная выставка «Образование и карьера EXPO 2017», на которой по традиции принял участие Международный научно-образовательный Центр НАН РА. На выставке были представлены особенности действующих магистерских программ, деятельность специализированных кафедр и применение новейших методов преподавания, а также достижения Центра в сфере республиканского и международного сотрудничества.
Особенное и отдельное внимание посетителей к деятельности МНОЦ НАН РА еще раз подтвердило, что последний в осуществлении своей главной миссии в области образования и науки занимает ведущее место в жизни общества страны.