Էրազմուս+ ծրագրի տեղեկատվական օրեր Հայաստանում
Էրազմուս+ ամենամյա ծրագրի տեղեկատվական օրերը Երևանում տեղի կունենան ս.թ. նոյեմբերի 4-ին, 8-ին և 11-ին, Գյումրիում՝ նոյեմբերի 23-ին, Վանաձորում՝ 24-ին։
Միջոցառումը շահառուներին կտեղեկացնի Էրազմուս+ ծրագրի, մասնավորապես 2016 թ. հոկտեմբեր ամսին մեկնարկած Էրազմուս+-ի առաջարկների ներկայացման մրցույթի մասին, որը հիմնվացած է ծրագրի միջազգային բարձրագույն կրթության հատվածին առնչվող հետևյալ գործողությունների վրա՝
• Կարողությունների զարգացումը բարձրագույն կրթության ոլորտում
• Կրեդիտային շարժունություն
• Էրազմուս Մունդուս համատեղ մագիստրոսական ծրագրեր
• Ժան Մոնե:
Ս. թ.  նոյեմբերի 4-ին  Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում (ՀՊՏՀ) հանրությանը կներկայացվի Հիմնական գործողություն 1-ը (Միջազգային կրեդիտային շարժունություն և Էրազմուս Մունդուս համատեղ մագիստրոսական ծրագրեր), իսկ նոյեմբերի 8-ին Հայաստանի պետական մանկավարժական համալսարանում (ՀՊՄՀ) տեղի կունենա Հիմնական գործողություն 2-ին (Կարողությունների զարգացում բարձրագույն կրթության ոլորտում (նախկին Տեմպուս ծրագիր) նվիրված նիստ, որը կհետաքրքրի Հայաստանի բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների կառավարման, վարչական և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի անդամներին, ինչպես նաև գործատուներին և մասնագիտական կրթությանն աջակցող հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին: Եվ, վերջապես, նոյեմբերի 11-ին Երևանի պետական համալսարանում (ԵՊՀ) հայ գիտական հանրությունը կտեղեկանա Էրազմուս+ ծրագրի Ժան Մոնե գործողություններին:
Տեղեկատվական օրերը Գյումրիում և Վանաձորում ընդհանուր առմամբ կանդրադառնան վերոնշյալ բոլոր երեք գործողություններին:
Ձեր նախընտրած միջոցառմանը կամ միջոցառումներին գրանցվելու համար խնդրում ենք հետևել հղմանը և պատասխանել մինչև 2016 թ. նոյեմբերի 1-ը՝ մինչև ժամը 18:00: Դուք կարող եք գրանցվել Ձեզ հետաքրքրող բոլոր միջոցառումներին` https://goo.gl/forms/3RdS6nWK44NRtZ9E2
Տեղեկատվական օրերը կհամախմբեն հայկական բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների գիտական և վարչական անձնակազմին, գիտնականներին, փորձագետներին, ուսանողներին, ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության, ԵՄ պատվիրակության,  հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների և այլ շահեկիցների:
Աշխատանքային լեզուն հայերենն է:
Կից ներկայացնում ենք Երևանում Էրազմուս+ ծրագրի տեղեկատվական օրերի նախնական օրակարգը և Էրազմուս+ ծրագրի 2017 թ. թարմացված ուղեցույցը:

Информационные дни программы “Эразмус+” в Аремении
Октябрь 28, 2016Информационные дни ежегодной программы "Эразмус+" состоятся: в Ереване 4, 8 и 11 ноября, в Гюмри – 23 ноября и Ванадзоре – 24 ноября сего года. На мероприятиях заинтересованные лица получат информацию о начале конкурса действующей программы "Эразмус+" (октябрь 2016 г.) на основе действий программы международного высшего образования:
- развитие навыков в сфере высшего образования;
- международная кредитная мобильность;
- Эразмус Мундус совместные магистерские программы;
- Жан Моне.
4 ноября сего года в Государственном экономическом университете Армении (ГЭУА) общественности будет представлены "Международная кредитная мобильност" и "Эразмус Мундус совместные магистерские программы”. 8 ноября сего года в Государственном педагогическом университете Армении (ГПУА) состоится  заседание, посвященное “Развитию навыков в сфере высшего образования”  (бывшая программа "Темпус"). Оно заинтересует членов управления, администрации и профессорско-преподавательского состава высших учебных заведений Армении, а также работодателей и представителей общественных организаций, способствующих профессиональному образованию. 11 ноября сего года в Ереванском государственном университете (ЕГУ) научная общественность будет ознакомлена с действиями Жан Моне программы "Эразмус+".
В информационные дни в Гюмри и Ванадзоре общественность ознакомится в целом со всеми тремя вышеназванными действиями.
Вы можете принять участие как на отдельно выбранном мероприятии, так и на всех мероприятиях. Для этого необходимо зарегистрироваться до 1800 часов 1 ноября 2016 г. на сайте: https://goo.gl/forms/3RdS6nWK44NRtZ9E2
Информационные дни в Ереване объединят научный и административный состав высших учебных заведений Армении, экспертов, студентов, представителей Министерства образования и науки РА, делегации ЕС, общественных организаций и других заинтересованных лиц.
Рабочий язык – армянский.
Предварительная повестка и обновленный путеводитель информационных дней программы "Эразмус+" 2017 г. прилагаются.