Էրազմուս+ ծրագրի տեղեկատվական օրեր Հայաստանում
Էրազմուս+ ամենամյա ծրագրի տեղեկատվական օրերը Երևանում տեղի կունենան ս.թ. նոյեմբերի 4-ին, 8-ին և 11-ին, Գյումրիում՝ նոյեմբերի 23-ին, Վանաձորում՝ 24-ին։
Միջոցառումը շահառուներին կտեղեկացնի Էրազմուս+ ծրագրի, մասնավորապես 2016 թ. հոկտեմբեր ամսին մեկնարկած Էրազմուս+-ի առաջարկների ներկայացման մրցույթի մասին, որը հիմնվացած է ծրագրի միջազգային բարձրագույն կրթության հատվածին առնչվող հետևյալ գործողությունների վրա՝
• Կարողությունների զարգացումը բարձրագույն կրթության ոլորտում
• Կրեդիտային շարժունություն
• Էրազմուս Մունդուս համատեղ մագիստրոսական ծրագրեր
• Ժան Մոնե:
Ս. թ.  նոյեմբերի 4-ին  Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում (ՀՊՏՀ) հանրությանը կներկայացվի Հիմնական գործողություն 1-ը (Միջազգային կրեդիտային շարժունություն և Էրազմուս Մունդուս համատեղ մագիստրոսական ծրագրեր), իսկ նոյեմբերի 8-ին Հայաստանի պետական մանկավարժական համալսարանում (ՀՊՄՀ) տեղի կունենա Հիմնական գործողություն 2-ին (Կարողությունների զարգացում բարձրագույն կրթության ոլորտում (նախկին Տեմպուս ծրագիր) նվիրված նիստ, որը կհետաքրքրի Հայաստանի բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների կառավարման, վարչական և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի անդամներին, ինչպես նաև գործատուներին և մասնագիտական կրթությանն աջակցող հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին: Եվ, վերջապես, նոյեմբերի 11-ին Երևանի պետական համալսարանում (ԵՊՀ) հայ գիտական հանրությունը կտեղեկանա Էրազմուս+ ծրագրի Ժան Մոնե գործողություններին:
Տեղեկատվական օրերը Գյումրիում և Վանաձորում ընդհանուր առմամբ կանդրադառնան վերոնշյալ բոլոր երեք գործողություններին:
Ձեր նախընտրած միջոցառմանը կամ միջոցառումներին գրանցվելու համար խնդրում ենք հետևել հղմանը և պատասխանել մինչև 2016 թ. նոյեմբերի 1-ը՝ մինչև ժամը 18:00: Դուք կարող եք գրանցվել Ձեզ հետաքրքրող բոլոր միջոցառումներին` https://goo.gl/forms/3RdS6nWK44NRtZ9E2
Տեղեկատվական օրերը կհամախմբեն հայկական բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների գիտական և վարչական անձնակազմին, գիտնականներին, փորձագետներին, ուսանողներին, ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության, ԵՄ պատվիրակության,  հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների և այլ շահեկիցների:
Աշխատանքային լեզուն հայերենն է:
Կից ներկայացնում ենք Երևանում Էրազմուս+ ծրագրի տեղեկատվական օրերի նախնական օրակարգը և Էրազմուս+ ծրագրի 2017 թ. թարմացված ուղեցույցը:

Annual Erasmus+ Information Days will be held on the 4th, 8th and 11th of November in Yerevan, on the 23rd in Gyumri and on the 24th in Vanadzor. The events will inform beneficiaries about the Erasmus+ Programme, it’s Call for Proposals launched in October 2016 and on several actions relevant to the international dimension of Higher Education:
• Capacity Building in Higher Education (CBHE),
• Credit Mobility,
• Erasmus Mundus Joint Master Degrees (EMJMDs)
• Jean Monnet Actions.
On the 4th of November, 2016 Key Action 1 (International Credit Mobility and Erasmus Mundus Joint Master Degrees) will be presented to the wider public at Armenian State University of Economics (ASUE), and on the 8th of November,Armenian State Pedagogical University (ASPU) will host a session on Key Action 2 (Capacity Building in Higher Education – former Tempus Programme) which is relevant to the key administrators, managers and academic staff members of Armenian higher education institutions, as well as representatives of industry and other organisations supporting higher and professional education. Finally, information onJean Monnet Actions of Erasmus+ Programme will be delivered to the Armenian academic community at Yerevan State University (YSU) on the 11th of November.
The Information Days in Gyumri and Vanadzor will address more generally all of the three Actions above.
To register at your preferred session(s) and venue, please follow the link and RSVP by November 1, 2016, 18:00 latest. You can register to as many sessions as you like. https://goo.gl/forms/3RdS6nWK44NRtZ9E2
The Information Days will bring together key administrators, academicians, scholars and experts from higher education institutions, students, representatives from the Ministry of Education and Science of the Republic of Armenia and EU Delegation in Armenia, non-governmental organizations and other interested stakeholders.
The working language is Armenian.
Attached is the draft agenda of Erasmus+ Information days in Yerevan and the updated Erasmus+ Programme Guide 2017.