Լույս է տեսել հեռավար ուսուցման կազմակերպումն ու իրականացումը կանոնակարգող փաստաթղթերի ժողովածուն
Լույս է տեսել հեռավար ուսուցման կազմակերպումն ու իրականացումը կանոնակարգող փաստաթղթերի ժողովածուն, որն ամփոփում է ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության «Կրթական ծրագրերի կենտրոն» ԾԻԳ-ի «Կրթության բարելավում» ծրագրի շրջանակում «Հայաստանի բարձրագույն կրթության նորարարությունների մրցակցային հիմնադրամի» ֆինանսավորմամբ իրականացվող «Հեռավար մագիստրոսական կրթություն՝ համատեղ դիպլոմի շնորհմամբ» դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակներում մշակված փաստաթղթերը, որոնք ընդգրկում են հեռավար կրթության իրականացման մեթոդաբանական ուղեցույցը, ուսումնական գործընթացի կազմակերպման կարգը, որակի ապահովման ներբուհական չափանիշները, համատեղ դիպլոմների շնորհման կարգը, հեռավար ուսուցման հարթակի տեղեկատվական բազայի օգտագործման կարգը:
Դրամաշնորհային ծրագրի հիմնական նպատակն է «Գործարար վարչարարություն» մագիստրոսական կրթական ծրագրի կազմակերպումը հեռավար ձևով՝ ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի և ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի համատեղ դիպլոմների շնորհմամբ:
Ժողովածուն նախատեսված է ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի և ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի վարչական և պրոֆեսորադասախոսական կազմերի, ինչպես նաև ուսանողների համար: Այն հասցեագրված է նաև հեռավար կրթության իրականացման հարցերով հետաքրքրված ուսումնական հաստատություններին: Ժողովածուի օրինակները հասանելի են ՀՀ ԳԱԱ հիմնարար գիտական գրադարանում, Հայաստանի ազգային գրադարանում և ՀՀ ՊԿԱ գրադարանում:

Collection of Documents Regulating Organization and Implementation of Distance Education Published
The collection of documents regulating the organization and implementation of distance education has been published, which summarizes the documents developed within the frames of "Online Master Program with Joint Diplomas" implemented with the funding of Competitive Innovation Fund of 'Education Improvement' Program by 'Center for Education Projects' PIU of RA Ministry of Education and Science. The collection includes the following documents: methodological guideline on implementation of distance learning, internal quality assurance criteria for distance education, regulation on use of information basis of distance learning platform, regulation on how to organize distance learning, regulation on joint diplomas.
The main objective of the project is organization of “Business Management” Master Degree Programme in the form of distance learning with a joint diploma awarded by RA Public Administration Academy and International Scientific Educational Center of the National Academy of Sciences of RA.
The collection of documents is designed for the administrative and academic staffs of RA Public Administration Academy and International Scientific Educational Center of the National Academy of Sciences of RA, as well as for students. It's also addressed to the educational institutions interested in the implementation of distance education. The samples are available at Fundamental Scientific Library of NAS RA, National Library of Armenia and PAARA Library.