«Նորարարությունների կառավարում» III միջազգային երիտասարդական գիտական դպրոց
Ուրախ ենք տեղեկացնել ս.թ. հոկտեմբերի 23-26-ը ք. Ծաղկաձորում կայանալիք «Նորարարությունների կառավարում» III միջազգային երիտասարդական գիտական դպրոցի հայտադիմումների ընդունման մեկնարկի մասին:
Դպրոցի նպատակն է ինտերակտիվ դասընթացների և ոչ ֆորմալ շփման միջոցով մասնակիցներին ծանոթացնել գիտաինովացիոն նախագծերն առևտրայնացնելու արդյունավետ մեխանիզմներին, գաղափարից մինչև շուկա հասնելու գործընթացին և առանձնահատկություններին, ինչպես նաև տալ անհրաժեշտ գիտելիքներ և հմտություններ մտավոր սեփականության օբյեկտների պահպանության և կառավարման բնագավառներում: Փուլային խմբային աշխատանքների արդյունքում մասնակիցները քայլ առ քայլ կծանոթանան արդյունավետ բիզնես առաջարկ գրելու տեխնիկային, առաջարկը գնահատելու գործիքներին, բիզնես նախագծի պլանավորման և կառավարման մեթոդաբանությանը:
Դպրոցի ծրագրով նախատեսված են դասախոսություններ և վարպետության դասեր (master class), աշխատաժողովներ, օրինակների քննարկումներ և թեմատիկ խաղեր ինովացիոն մենեջմենթի և նախագծերի կառավարման ոլորտի առաջատար մասնագետների և հրավիրված դասախոսների կողմից:
Դպրոցին կարող են մասնակցել մինչև 35 տարեկան ուսանողներ, ասպիրանտներ, երիտասարդ գիտնականներ, անհատ նորարարներ, գիտաշխատողներ, սկսնակ ձեռներեցներ, ինչպես նաև գիտական արդյունքների առևտրայնացմամբ հետաքրքրված այլ անձինք:
Դպրոցի մասնակիցների ընտրությունը կկատարվի մրցութային հիմունքներով հանձնաժողովի կողմից, որի կազմում ընդգրկված են Դպրոցի ուսուցողական միջոցառումների վարումն իրականացնող մասնագետները: Հանձնաժողովի կողմից հավանության արժանացած հայտատուները կտեղեկացվեն մինչև ս.թ. հոկտեմբերի 10-ը:
«Նորարարությունների կառավարում» III միջազգային երիտասարդական գիտական դպրոցի աշխատանքներին մասնակցելու հրավեր-նամակով:
Դպրոցին մասնակցության վճարը 10 եվրոյին համարժեք դրամ է՝ հաշվարկված տվյալ գործարքի օրվա փոխարժեքով: Ծրագրի իրականացման ընթացքում կացության և սննդի ծախսերը հոգում են կազմակերպիչները:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև 2017թ. հոկտեմբերի 1-ը ներառյալ լրացնել մասնակցության հայտը հետևյալ հղումով https://goo.gl/tbwKYa:
Դպրոցի անցկացման, մասնակցության պայմանների, ինչպես նաև նախնական օրակարգի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն «Նորարարությունների կառավարում» III միջազգային երիտասարդական գիտական դպրոցի պաշտոնական կայքում՝ https://innovmanage2017.wixsite.com/youthschoo:

Управление инноваций и III международная молодежная научная школа
Сентябрь 4, 2017Принимаются заявки для участия на мероприятии в Цахкадзоре (23-26 октября с.г.) - «Управление инноваций и III международная молодежная научная школа». Цель школы – посредством интерактивных занятий и неформального общения ознакомить участников с эффективными механизмами коммерциализации инновационных научных разработок и особенностями процесса реализации идеи до рынка потребления, а также дать необходимые знания и навыки в сфере управления и сохранения объектов интеллектуальной собственности.
В результате групповых работ участники шаг за шагом ознакомятся с техникой написания бизнес-предложения, с инструментами оценивания бизнес-предложения, методологией планирования и управления бизнес- проекта.
Программой школы также предусмотрены лекции и мастер-классы (master class), семинары, обсуждения и тематические игры с участием ведущих специалистов и приглашенных преподавателей в сфере инновационного менеджмента и управления проектов.
На мероприятии могут участвовать студенты, аспиранты, молодые ученые, индивидуальные новаторы, научные сотрудники, начинающие предприниматели, а также заинтересованные в коммерциализации научных рзультатов лица до 35-ти лет.
Выбор участников на конкурсной основе проводит комиссия, членами которой являются специалисты, осуществляющие проведение учебных мероприятий Школы. Заявители, выбранные комиссией, будут информированы до 10 октября с.г. пригласительным письмом для участия на мероприятии "Управление инноваций и III международная молодежная научная школа".
Оплата за участие составляет 10 евро в драмах в эквиваленте текущего обменного курса данного дня. Расходы на проживание и питание оплачивают организаторы.
Для участия на конкурсе необходимо до 1-го октября 2017 года включительно заполнить заявку по следующей ссылке: https://goo.gl/tbwKYa:
Подробную информацию о проведении этого мероприятия можно найти на официальном сайте "Управление инноваций и III международная молодежная научная школа"- https://innovmanage2017.wixsite.com/youthschool