«Նորարարությունների կառավարում» III միջազգային երիտասարդական գիտական դպրոց
Ուրախ ենք տեղեկացնել ս.թ. հոկտեմբերի 23-26-ը ք. Ծաղկաձորում կայանալիք «Նորարարությունների կառավարում» III միջազգային երիտասարդական գիտական դպրոցի հայտադիմումների ընդունման մեկնարկի մասին:
Դպրոցի նպատակն է ինտերակտիվ դասընթացների և ոչ ֆորմալ շփման միջոցով մասնակիցներին ծանոթացնել գիտաինովացիոն նախագծերն առևտրայնացնելու արդյունավետ մեխանիզմներին, գաղափարից մինչև շուկա հասնելու գործընթացին և առանձնահատկություններին, ինչպես նաև տալ անհրաժեշտ գիտելիքներ և հմտություններ մտավոր սեփականության օբյեկտների պահպանության և կառավարման բնագավառներում: Փուլային խմբային աշխատանքների արդյունքում մասնակիցները քայլ առ քայլ կծանոթանան արդյունավետ բիզնես առաջարկ գրելու տեխնիկային, առաջարկը գնահատելու գործիքներին, բիզնես նախագծի պլանավորման և կառավարման մեթոդաբանությանը:
Դպրոցի ծրագրով նախատեսված են դասախոսություններ և վարպետության դասեր (master class), աշխատաժողովներ, օրինակների քննարկումներ և թեմատիկ խաղեր ինովացիոն մենեջմենթի և նախագծերի կառավարման ոլորտի առաջատար մասնագետների և հրավիրված դասախոսների կողմից:
Դպրոցին կարող են մասնակցել մինչև 35 տարեկան ուսանողներ, ասպիրանտներ, երիտասարդ գիտնականներ, անհատ նորարարներ, գիտաշխատողներ, սկսնակ ձեռներեցներ, ինչպես նաև գիտական արդյունքների առևտրայնացմամբ հետաքրքրված այլ անձինք:
Դպրոցի մասնակիցների ընտրությունը կկատարվի մրցութային հիմունքներով հանձնաժողովի կողմից, որի կազմում ընդգրկված են Դպրոցի ուսուցողական միջոցառումների վարումն իրականացնող մասնագետները: Հանձնաժողովի կողմից հավանության արժանացած հայտատուները կտեղեկացվեն մինչև ս.թ. հոկտեմբերի 10-ը:
«Նորարարությունների կառավարում» III միջազգային երիտասարդական գիտական դպրոցի աշխատանքներին մասնակցելու հրավեր-նամակով:
Դպրոցին մասնակցության վճարը 10 եվրոյին համարժեք դրամ է՝ հաշվարկված տվյալ գործարքի օրվա փոխարժեքով: Ծրագրի իրականացման ընթացքում կացության և սննդի ծախսերը հոգում են կազմակերպիչները:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև 2017թ. հոկտեմբերի 1-ը ներառյալ լրացնել մասնակցության հայտը հետևյալ հղումով https://goo.gl/tbwKYa:
Դպրոցի անցկացման, մասնակցության պայմանների, ինչպես նաև նախնական օրակարգի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն «Նորարարությունների կառավարում» III միջազգային երիտասարդական գիտական դպրոցի պաշտոնական կայքում՝ https://innovmanage2017.wixsite.com/youthschoo:

September 4, 2017We are happy to announce the opening of the Call for Applications for The Third International Scientific School "Innovation Management" that will be held on 23-26 October 2017 in Tsaghkadzor, Armenia.
The aim of the School is to familiarize participants with the mechanisms of science-driven innovative projects commercialization, funding, the process and particularities regarding the way of reaching the market starting from an idea, likewise providing knowledge and skills concerning the management and protection of Intellectual Property Objects (IPO) through interactive sessions and non-formal atmosphere. As a result of group works participants will gradually get acquainted with efficient techniques of business proposal writing, tools for its assessment, methodology of business project planning and management.
The program of the School consists of lectures and master classes, workshops, case studies and thematic games organized by leading experts in the field of Innovation and Project Management.
Participation is open for young scientists, individual innovators, students, graduate students and researchers, beginning entrepreneurs and other individuals interested in the commercialization of research outputs aged 35 maximum.
The selection of applicants will take place on competitive basis by the jury consisting of professors and experts who will run the sessions and activities of the School. In case of admission the selected applicants will be notified by an invitation letter by October 10th.
The participation fee is 10 Euro (for participants from Armenia - equivalent Armenian Dram converted at the exchange rate of the transaction day). Expenses related to accommodation and meals during the School days will be covered by the organizers.
In order to participate in the competition, please, submit the application form by following the link https://goo.gl/tbwKYa till October 1st 2017.
The detailed information about the School, the terms of participation and the draft agenda you could find on the official website of The Third International Scientific School "Innovation Management" https://innovmanage2017.wixsite.com/youthschool.